Kadir Topbaş İstifa Haberlerini Doğruladı

Kadir Topbaş, hakkında çıkan “istifa edecek” haberlerini doğrulayarak görevi bıraktığını bundan sonraki dönemde yerine başka birinin seçileceğini açıkladı.


Kadir Topbaş İstifa Haberlerini Doğruladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş son dakika düzenlenen basın toplantısı ile birlikte kritik bir karar vererek istifa ettiğini doğruladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, açıklamalarında kendisinin artık görevinden istifa ettiğini ve yerine başka birisinin seçilecek olduğunu açıklayarak, geldiği ilk günden beridir görevini severek yaptığını ve İstanbul’un tüm Türkiye’den daha farklı bir şehir olduğunu, bu görevin kendisine verilmesinin ardından Dünya Belediyeler Meclisi Başkanı olmasına vesile olduğunu açıkladı. Topbaş gazeteciler tarafından sorulan soruların bir kısmına yanıt vermezken, partisinden istifa edip etmeyecek olduğu konusundaki sorulara ise böyle bir kararının olmadığını söylemekle yetindi.

“ADAM YERİNE KONMAMAYI AFFEDEMEZ” AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha önce 5 imar dosyasının geri iade edilmesinden sonra Meclis’in bu konuda sıkıntı yaşayabilecek olduğunu açıklamış ve bu duruma tepki göstermişti. Açıklamalarında da basın toplantısı sırasında “insanlar her şeyi affeder, ama adam yerine konmamayı affetmez!” diyerek yanıt vermesi Meclis imar dosyalarının sıkıntısından dolayı istifa etmiş olabileceği iddialarını destekledi.  Topbaş görevinden dolayı onur ve mutluluk duyduğunu açıkladı.

İLK AÇIKLAMA BAŞBAKAN’DAN GELMİŞTİ

Kadir Topbaş’ın istifa edeceğine dair söylentilerin ortaya çıkması ile birlikte ilk açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan öğlen saatlerinde gelmişti. Başbakan konu ile ilgili Topbaş’ın akşam saatlerinde bir açıklama yapacağını bildirmiş ancak istifa edip etmeyeceği hakkında net bir bilgi vermemişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Partisinin Ulusal Yönetim Komitesi toplantısındaki gizli oylamada istediği desteği alamayan Romanya Başbakanı Mihai Tudose görevini bıraktı. Tudose toplantı ardından, "Daha fazla otoyol ve hastane yapmadığım için kendimi suçluyorum" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz