Kalp ameliyatı olan hastaya stent takmayı unutanlar

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü’nde anjiyo yapılan Zülküf Doğanoğlu’nun ailesi yapılan operasyondan 3.5 saat sonra doktorların kendilerine 84 yaşındaki babasına stent takmayı unuttuklarını söylediğini öne sürdü.


Kalp ameliyatı olan hastaya stent takmayı unutanlar

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kardiyoloji bölümünde anjiyo olan Zülküf Doğanoğlu’nun (84) oğlu Vedat Doğanoğlu, anjiyo işleminden 3.5 saat sonra doktorların, babasına stent takmayı unuttuklarını ilettiklerini öne sürdü.

Hürriyet gazetesinde yer verilen habere göre Ergani ilçesi, Hendek köyünde yaşayan Zülküf Doğanoğlu, dün rahatsızlanınca, yakınları tarafından Dicle Üniversitesi’ne getirildi. Kardiyoloji bölümünde yapılan muayenesinde, Doğanoğlu’nun iki damarının tıkalı olduğu saptandı. Aynı gün hastaneye yatırılan Doğanoğlu’na, anjiyo işlemi yapıldı.

Telefonla arayıp çağırdılar

Tıkalı damarları açılan Doğanoğlu, yatan hasta servisine alındı. Ortalama 3.5 saat sonra Zülküf Doğanoğlu’nu muayene eden doktor, oğlu Vedat Doğanoğlu’na, babasına stent takmayı unuttuklarını belirtti. Vedat Doğanoğlu, “Babam sabah saatlerinde anjioya alındı. Sonra doktor içeriye geldi ve bizi çağırdı. Ben ve ağabeyim gittik. Doktor bize, ‘Bir devlet stenti var çıplak, bir de Alman stenti var. Biz yağlı olan Alman stentini tercih ederiz’ şeklinde konuştu.

Biz olanağımız olmadığını söyledik. Fiyatının bin 500 lira olduğunu belirtti. Ben devlet stenti takılmasını istedim. Doktor, hastanın 84 yaşında olduğunu belirterek, ‘Ne kadar sürdüyse artık’ şeklinde konuştu. Sonra her iki damarını da açtıklarını ve devlet stenti taktıklarını söylediler. 3.5 saat sonra bir yetkili beni aradı. Aşağıya inip doktorla görüştüm.

‘Arkadaşlar stent takmayı unutmuşlar’

Doktor bana, ‘Arkadaşlar stent takmayı unutmuşlar’ şeklinde konuştu. Stent firması gelip, stentin tarihinin geçtiğini söylemiş. Doktor, ‘Alman stenti takalım’ şeklinde konuştu. Hoca bana, “Bin 200 liraya son olarak anlaşalım’ şeklinde konuştu” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Hastanede sedyeden düşürülen adamın beyni patladı!

Hastanede sedyeden düşürülen adamın beyni patladı!

İzmir'deki devlet hastanesinde, yoğun bakım hastasının sedyeden düşürülmesiyle alakalı görüntüler sosyal medyada geziyor. Olay esnasında görüntü alan kadının, "Beynini patlattılar adamın." diye bağırdığı duyuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz