Kamu kurumları lise mezunu memur alımı ne zaman başlıyor?

Şubat ve Mart ayları içerisinde bazı kamu kuruluşları toplamda 10 bin 500 memur alımı gerçekleştirecek.


Kamu kurumları lise mezunu memur alımı ne zaman başlıyor?

Bazı kurumlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) tespit ettikleri taban puanı alma koşulu koyarken, bazı kurumlar ise KPSS istemiyor. Müracaat tarihleri, her kurumun kendi resmi internet sitesi üstünden duyuruluyor.

ARANAN ŞARTLAR

Kamu kurum ve kuruluşları, adayların müracaat yapabilmesi için bazı koşullar arıyor. Adaylarda genel olarak aranan özellikler ise şu şekilde: “Görevini yapmasına engel bir sağlık sorunu olmamak (engelli alımları hariç), askerliğini yapmış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, casusluk ve ihaleye fesat karıştırma gibi suçları işlememiş olmak.

HANGİ KURUMLAR ALACAK?

Göç İdaresi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, Ankara DOB, TİM, Adli Tıp Kurumu, ÇSGB, KOSGEB, Merkez Bankası, Milli Eğitim Bakanlığı, Erciyes Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TEİAŞ, ÖSYM, TÜSEB, TÜSAŞ, TÜVASAŞ, Sivas Valiliği, MKEK, Bursa Yıldırım Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, TÜLOMSAŞ, MASAK.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

One comment
  1. Nasıl başvuru yapacagiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz