Kapalıçarşı altın fiyatları! gram altın yükselişte

İstanbul Kapalıçarşı’da altının gram fiyatının yeni güne artışla başlamasının ardından 162,9 lira seviyelerinde denge sağlandı.


Kapalıçarşı altın fiyatları! gram altın yükselişte

Dün, altının ons fiyatındaki değer kazancının etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü yüzde 0,29 artışla 162,4 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne ise yükselişle başlamasının sonrasında 162,9 lira seviyelerinde dengelendi.

ÇEYREK 267 LİRA, CUMHURİYET BİN 89 LİRA

Gram altın, bugüne de yükselişle başlamasının sonrasında saat 09.55 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,3 primle 162,9 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 267 lira, Cumhuriyet altını da 1.089 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 yükselişle 1.343 dolardan işlem görüyor.

” ZEYTİN DALI PİYASALARI NEGATIF ETKİLEMEDİ”

AA Finans Analisti İslam Memiş, küresel piyasalarda değer kaybeden doların, altın fiyatlarını pozitif etkilediğini kaydetti.

Memiş, Davos’ta düzenlenen 48. Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) dün başladığını ifade ederek, buradan gelecek açıklamaların da piyasalar için mühim olduğunu kaydetti.

Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nın piyasaları negatif yönde etkilemediğini söyleyen Memiş, “Bugün Avrupa ve ABD’de açıklanacak üretim sanayi verilerini takip edeceğiz. Altının gram fiyatının 162-163 lira aralığında işlemler gerçekleştirmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Altının ons fiyatı yükselişe geçti! gram altın fiyatları artıyor

Altının ons fiyatı yükselişe geçti! gram altın fiyatları artıyor

Altının ons fiyatı, bin 366 dolar ile 17 ayın en yüksek rakamını görürken yurt içinde altının gram fiyatı da 164 lirayı geçti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz