Kapana kısılan PKK’lı teröristler Esad'dan yardım dileniyor

Terör örgütü PKK, ABD’nin desteğiyle 6 senedir işgal ettiği Afrin bölgesinde kapana kısılınca Suriye rejiminden yardım istedi.


Kapana kısılan PKK’lı teröristler Esad'dan yardım dileniyor

Zeytin Dalı Harekatı’nın 6’ncı gününde terör örgütü köşeye sıkıştığını ilan etti. PKK/PYD, Afrin’deki sözde Öz Yönetim ofisinden yaptığı yazılı açıklamada Suriye devletini göreve çağırdı.

Terör örgütü PKK, Amerika’nın desteğiyle 6 senedir işgal ettiği Afrin bölgesinde köşeye sıkışınca Suriye rejiminden yardım istedi.

“BÖLGEDE SINIR GÜVENLİĞİ GÜÇLERİNİ KONUŞLANDIRIN”

Örgütün sanki “imdat” çığlığı olarak yaptığı açıklamada şu şekilde denildi:

“Afrin Öz Yönetimi olarak bir defa daha Afrin bölgesinin Suriye’nin bir parçası olduğunu onaylıyoruz. Altı senedir bölgeyi koruduğumuz gibi bugünden sonra da Suriye kurumlarının bölgeyi korumasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin yaptığı operasyon Suriye’nin toprak bütünlüğü ve Afrin’de yaşayan sivillerin yaşamını tehdit ediyor. Türkiye, Afrin’i işgal ederek Suriye’den daha çok toprak almayı amaçlıyor. Her türlü dış saldırıya karşı bölgeyi korumaya devam edeceğiz.

Suriye hükumetine, Afrin’e karşı egemenlik görevini yerine getirme ve bölgede sınır güvenliği kuvvetlerini konuşlandırma çağrısında bulunuyoruz.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz