Kar yağışı için İstanbul’da tüm önlemler alındı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı kar uyarısının sonrasında İBB, buzlanmaya karşı 235 bin ton ham tuzla alarm vaziyetine karşı hazırlıklarını tamamladı.


Kar yağışı için İstanbul’da tüm önlemler alındı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı kar uyarısının sonrasında yollarda trafik oluşmaması ve kar yağışının etkisiyle yaşanan buzlanmanın önüne geçebilmek maksadıyla yollara dağıtılmak üzere ham tuzlar hazır hale getirildi. Şehirde kar alarmının verilmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesindeki 235 bin ton ham tuz, bin 378 araç ve iş makinesi ile 6 bin 992 çalışanıyla acil vaziyete karşı hazır bekliyor. Bu kapsamda buzlanmaya karşı bünyesinde 80 bin ton ham tuz bulunduran Kartal’daki tuz deposu havadan drone ile görüntülendi. Görüntülerde kar yağışının etkisiyle İstanbul’un ana ve ara arterlerinde buzlanmaya karşı kullanılacak olan ham tuzun dozerler ile alınarak makinelerde işlendiği görülüyor. Sevkiyat çalışmalarının hız kazandığı depoda işlenen tuzlar dağıtılmak üzere kamyonlara yükleniyor. Kamyonlara yüklenen tuzlar ana caddelerde, sokaklarda, kaldırımlarda buzlanmaya karşı kullanılmak için İstanbul’un dört bir yanına ulaştırılıyor. Alanda bir yandan ham tuzlar dağıtıma hazır hale getirilerek araçlara yüklenirken bir yandan depoya yeni tuzlar getiriliyor. Depoda öte yandan yollardaki buz oluşumuna karşı çok sayıda tankla solüsyon üretimi yapılarak yoğun kar yağışının olduğu noktalara ekipler tarafından ulaştırılması sağlanıyor.

Depoda öte yandan birçok bölge kameralarla izlenerek acil müdahale gereken noktalara ekiplerin hızlı bir biçimde ulaştırılması sağlanıyor. Bu yıl ilk kez belirli noktalarda ve güzergahlarda ekiplerin yetersiz kalabileceği olası vaziyetlere karşı vatandaşlara pratik çözüm sunabilmek için kutu olarak hazırlanan ham tuzlar bırakılıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz