Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

ABD’de etkisini sürdüren dondurucu soğuklar 7 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.


Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

ABD’de etkisini gösteren dondurucu soğuklar 7 kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu.

ABD’yi etkisi altına alan soğuk hava kuzeybatı eyaletlerinde 7 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olurken, birçok eyalette de okulların kapandığı açıklandı. ABD’nin doğusundaki eyaletlerde ise nehir ve göllerin donduğu söylendi. Hafta sonu soğuk havanın yerini kar ve fırtınaya bırakması bekleniyor.

Yetkililer, Lowa, Massachusetts, Indiana, Ohio ve Kuzey Carolina eyaletlerinde birçok bölgede okulların kapatıldığını duyurdu. New York’ta etkili olan soğuk hava sebebiyle turistlerin dışarıda dondurucu havada daha çok kalmamaları için indirim kartları dağıtılarak, müzeler ve kapalı alanlarda zaman geçirmeleri sağlanıyor. Geçen hafta Georgia Valisi Nathan Deal, Ulusal Hava Servisi’nin kış fırtınası uyarısını yayınlamasından sonra 28 ilde olağanüstü vaziyet ilan etmiş ve halkı mecburi olmadıkça dışarıya çıkmamaları ile alakalı uyarmıştı.

Ulusal Hava Vaziyeti Servisi, doğu kıyılarında şiddetli kar yağışı ve fırtınanın hafta sonu etkili olacağını duyurdu. Teksas, New York, Maine, Georgia, Güney Carolina, Virginia, Washington, Maryland, Delaware, New Jersey, Pennsylvania, Connecticut, Lowa, Massachusetts, Indiana, Ohio ve Kuzey Carolina, Kuzey Florida eyaletlerinde soğuk havanın bir müddet daha etkili olması bekleniyor.

Yetkililer, Teksas eyaletinin Houston şehrinde 2 kişinin soğuk hava sebebiyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. Wisconsin eyaletinde biri kadın 3 kişinin, Batı Virginia’nın Charleston kentinde de evsiz bir adamın bir bankın üstünde soğuktan donarak öldüğü bildirildi. Michigan eyaletinin Detroit şehrinde ise bir kilisenin dışında bir adamın donmuş olarak bulunduğu açıklandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz