Karısından şiddet gördüğünü iddia eden koca eşini mahkemeye verdi!

Karısının kendisine şiddet uyguladığını iddia eden 1 senelik evli adam eşini mahkemeye vererek 300 bin TL tazminat istedi.


Karısından şiddet gördüğünü iddia eden koca eşini mahkemeye verdi!

İZMİR’in Çeşme ilçesinde yaşayan ve bir havayolu firmasında tekniker olan R.D., kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği bir senelik eşi ev kadını H.N.D.’ye boşanma davası açıp, 300 bin TL tazminat istedi. Öte yandan R.D.’nin talebi doğrultusunda mahkeme, genç kadının kocasına 6 ay boyunca yaklaşmamasına karar verdi.

“SÜREKLİ ŞİDDET UYGULUYOR”

Çeşme’de oturan R.D., geçen sene mart ayında H.N.D. ile dünya evine girdi. Fakat kısa zaman sonra çift arasında kavgaya varan münakaşalar meydana geldi. Evliliklerinin ilk gününden beri problem yaşadıklarını, eşinin devamlı kendisine şiddet uyguladığını ileri süren R.D., avukatı Ayşe Esra Meşhur Polat aracılığıyla İzmir Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı.

300 BİN TL İSTİYOR

Avukat Polat, çift arasındaki WhatsApp yazışmalarını da kanıt olarak sunup, bunların da incelendiğinde müvekkilinin haklı olduğunun ortaya çıkacağını ileri sürdü. R.D. için evliliğin çekilmez bir hal aldığını söyleyen Avukat Polat, çiftin boşanmalarına, H.N.D.’nin 150 bini maddi, 150 bini manevi olmak üzere müvekkiline toplam 300 bin TL tazminat ödemesine karar verilmesini istedi.

KORUMA KARARI TALEP ETTİ

Boşanma davası açmasının sonrasında eşinin kendisine gene şiddet uygulayabileceğini iddia eden R.D., mahkemeden koruma kararı vermesini de talep etti. Mahkeme, H.N.D.’nin 6 ay boyunca kocasına yaklaşmamasına karar verdi. Davanın İzmir 9. Aile Mahkemesi’nde görüleceği söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz