Karısının arabasına dinamit koyup havaya uçurmak istedi!

Zonguldak’ta boşanmak üzere olduğu karısının arabasına dinamit yerleştiren adam “öldürme niyetim yoktu korkutmak istedim” dedi. Adamın yerleştirdiği dinamitler fünye ile patlatıldı.


Karısının arabasına dinamit koyup havaya uçurmak istedi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde boşanma davası açan eşi Yeliz Ö.’nün arabasının altına internetten inceleyerek çocuğunun oyuncak otomobilinin parçaları ve dinamitle yaptığı bomba düzeneğini yerleştiren Sezai Ö.’nün 20 sene hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına başlandı. Bomba düzeneğini eşini korkutmak maksatlı aracın altına yerleştirdiğini, gerçekçi olsun diyerek dinamit kullandığını belirten Sezai A., Asla öldürme kastım yoktu, korkutmak maksadıyla çocuğun oyuncak otomobillerinden yaptığım düzeneği aracına yerleştirdim şeklinde konuştu.

BOMBA İMHA EKİPLERİ FÜNYE İLE PATLATTI

Geçen 18 Temmuz’da yaşanan olayda Sezai Ö., boşanma aşamasında olduğu eşi Yeliz Ö.’nün aracının altına bomba düzeneği yerleştirdi. Ereğli’de bir fabrikada çalışan Yeliz Ö. iş çıkışı evine gitmek için arabasına bindi. Yeliz Ö.’nün aracının altından sarkan kabloları fark eden görevliler, aracı durdurdu. Yeliz Ö. ve görevliler, aracın altındaki bomba düzeneğini görünce uzaklaşarak polise haber verdi. Çevre güvenliğinin alınmasının sonrasında bomba imha uzmanı düzeneği fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi.

SAHTE ZANNEDILDI AMA GERÇEK ÇIKTI

Polis tarafından incelenen bomba düzeneği üstündeki oyuncak malzemelerinden dolayı sahte zannedildi. İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şubesi yaptığı araştırmada bombanın gerçek dinamitle hazırlandığı, ateşleme düzeneğinin olmadığını fakat herhangi bir statik elektrik halinde bombanın patlayabileceği yönünde rapor tuttu. Polis tarafından gözaltına alından bir fabrikada çalışan Sezai Ö., ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

20 SENE HAPSİ İSTENİYOR

Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianamenin sonrasında Sezai Ö. ile ilgili 13 seneden 20 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Sezai Ö.’nün ayrılma aşamasında olduğu eşinin aracına el yapımı bomba düzeneği koyarak öldürmeye teşebbüs ettiği söylendi. Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Sezai Ö. ve avukatı hazır bulunurken, eşi Yeliz Ö. katılmadı.

”BOMBAYI KOYDUM FAKAT ÖLDÜRME KASTIM YOKTU”

Sezai Ö., bomba düzeneğini aracın altına koyduğunu kabul ederek, Doğrudur ben koydum. Koymadım demiyorum. Eşimle boşanma aşamamız vardı. Öldürme kastım asla yoktu. Çocuğun oyuncak otomobillerini söktüm ve onla gelişi güzel yaptım. Sıkıntılı bir boşanma sürecimiz vardı. Ben çocuğumuz olduğu için boşanmak istemiyordum ama o istiyordu. Boşanmamak için bu şekilde bir yola başvurdum. Asla öldürme kastım yoktu, korkutmak maksadıyla çocuğun oyuncak otomobillerinden yaptığım düzeneği aracına yerleştirdim. Polisler beni aradığında Alaplı’daydım. 20 kilometre uzaktaydım. Öldürme kastım olsa bu kadar uzaklaşmazdım şeklinde konuştu.

”GERÇEKÇİ GÖRÜNSÜN DİYE DİNAMİT KULLANDIM”

Mahkeme başkanının ‘Dinamit kullanmışsın. Niye öldürme kastın yoktu da gerçek dinamit kullandın’ sorusunu Sezai Ö., Gerçekçi görülsün diyerek dinamit kullandım. Ben kabloları yerleştirdim, gelişi güzel bağladım. Böyle patlayacağını düşünmüyordum. Emniyette bomba yapımını internetten öğrendiğimi söylemedim. Ben oyuncaklardan yaptım. Ben internetten gelişi güzel baktım. Oyuncak otomobilden söktüğüm kabloları gelişi güzel bağladım diye yanıtladı.

Mahkeme heyeti, Sezai Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz