Karpuzun kilosu 5 liradan satışa çıktı!

Yaz aylarının en çok sevilen meyvelerinden olan karpuz, manavlarda kilosu 5 liradan satışa çıktı.


Karpuzun kilosu 5 liradan satışa çıktı!

Genellikle İran’dan gelen karpuzlara özellikle hamile bayanlar ve eşleri alaka gösteriyor. Eskişehir’de uzun senelerdir manav olarak görev yapan Ragıp Yalçınalp, ithal karpuzların fiyatlarının mevsim koşulları düşünüldüğünde şaşırtıcı olmadığını dile getirdi. Karpuzun, Türk halkı için vazgeçilmez meyvelerinden biri olduğunu dile getiren Yalçınalp, “Vatandaşlarımızın bu meyveye alakası hepimizin malumu. Karpuzlar artık yavaş yavaş tezgahları doldurmaya başlar. Şuan kilosu 5 lira. Yüksek gelebilir ama mevsim koşullarında doğal. Fiyatların normal seyrine kavuşması için 2 aya daha ihtiyaç var. Şuan talep genellikle hamile bayanlardan ve eşlerinden oluyor. Aşermeler oluyor. Mevsim gereği şuan çok sayıda karpuz getirtmiyoruz. Sınırlı sayıda karpuz getiriyoruz fakat onlarda gayet güzel alaka görüyor” dedi.

“Bu mevsimde İran karpuzları tercih edilmeli”

Kış aylarında yerli karpuzların iyi çıkma olasılığının düşük olduğunu aktaran Ragıp Yalçınalp, konuyla alakalı şunları kaydetti:

“Bu mevsimde illa karpuz almak istiyorsanız, ithal ürün tercih etmeniz lazım. İran karpuzları şuan gayet güzel. Ben de yiyorum, tahmin edilemeyecek derece güzel bir tadı var. Yerli karpuzlar, bu dönemde hayal kırıklığı oluşturabiliyor. Bu konuda dikkat edilmesi vatandaşlarımız açısından isabetli olur.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz