Katalanlar Barselona’da eyleme başladı

Avrupa’nın kalbi İspanya’da Katalon halk gene protesto gösterilerine başladı. Yeni bir isyan çıkmasından endişelenen İspanya gösteriler esnasında yoğun güvenlik önlemleri aldı.


Katalanlar Barselona’da eyleme başladı

Avrupa’nın tam ortasında kalan ve Avrupa’nın merkezi konumunda bulunan İspanya’nın son dönemde Katalonya siyasi yetkililerinin tutuklanması sonucunda 950 otobüs ve özel araçlar ile birlikte ülkenin başkenti olan Barselona’ya geldiler. 750 binden daha fazla insanın katıldığı eylemlerde Katalan vatandaşlar derhal siyasilerin serbest bırakılmasını ve hükümetlerinin önüne gelen tüm engellerin kaldırılması yönünde talepler ve isteklerde bulundu. Katalonya’nın özgür ve bireysel olarak ilerlemesine engel olunamayacak olduklarını açıklayan Katalan vatandaşlar, Barselona’da binlerce polisin arasından ilerlemesi ile dikkat çekti.

AVRUPA’DA POLİS ŞİDDETİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Avrupa’nın tam ortasında Katalonya’da referandum gününde polis şiddeti tepki ve dikkat çekmiş, Avrupa ve ABD’den sakinlik uyarıları ardı ardına gelmişti. Birçok İspanya vatandaşı da Katalan halkına yapılan şiddeti kınamış ve hükümetin kendine gelmesi uyarısında bulunmuştu. Sokakların boşaldığı ve herkesin merak ve sakinlik içerisinde evlerinde beklediği referandum ertesinde de İspanya hükümeti Katalan yetkililerin tutuklanması konusunda tüm Avrupa’da arama çalışmalarına başlamıştı.

Bugün referandum konusunda ve siyasi yetkililerin tutukluluk hallerinin son bulması konusunda yapılan eyleme geç saatler olmasına rağmen devam ettiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir
Öldü denilen mahkum morga girince canlandı

Öldü denilen mahkum morga girince canlandı

İspanya'da bir mahkum, 3 farklı doktorun tarafından öldüğüne karar vermesinin sonrasında, kaldırıldığı hastanenin morgunda tekrar hayata döndü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz