Katil, rezidans cinayetini kabul etti! Kemerle döverek öldürmüş

İstanbul’da yaşadığı rezidansın 22’nci katında kemerle dövülerek öldürülen Yavuz Anuk’un katili Evren Gürsoy mahkemede cinayeti işlediğini kabul etti.


Katil, rezidans cinayetini kabul etti! Kemerle döverek öldürmüş

İstanbul Başakşehir’de kız kardeşiyle beraber oturduğu rezidansın 22’nci katında kemerle dövülerek öldürülen Yavuz Anuk’la (29) alakalı dava sürüyor. Sabah’ın haberine göre olay anında üstünde kanlı atlet ile yakalanan tutuklu sanık Evren Gürsoy, Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Anuk’u öldürdüğünü itiraf etti. Fakat Anuk’un ailesi vaziyetin planlı olduğuna ve birden fazla kişinin cinayeti işlediğine inandıklarını belirterek itiraz etti.

Davada biri tutuklu 6 kişi yargılanıyor. Davaya tutuklu Evren Gürsoy ve Kemal Yurttürk ile Özkan Türker katıldı. Salona ayağındaki alçı ile tekerlekli sandalyede gelen Yurttürk, “Fotoğrafını gördüm. Ne güzel delikanlıymış. Kendisi ile hiçbir münasebetim yok, yaşamımda görmedim” şeklinde konuştu. Türker olayla bir ilişkisinin olmadığını belirtti.

Gürsoy ise Anuk’u öldürdüğünü itiraf etti. Anuk’un cezaevindeki ağabeyi Fehmi Anuk, tanık olarak geldiği duruşmada “Bana ’15-20 gündür ölümle tehdit ediliyorum ve takip ediliyorum’ ve ‘Yanımda 4-5 arkadaş var acilen gel’ şeklinde konuştu. Van’da olduğumu ilk uçakla geleceğimi söyledim. Fakat Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uyuşturucu ile yakalandım ve tutuklandım. 20 gün sonra da kardeşimin öldürüldüğünü öğrendim” şeklinde konuştu.

Bir oğlu mezarda diğeri hapiste olan anne Refiya Anuk, ifadesinin sonrasında salondan çıkarılan oğlu Fehmi Anuk’a jandarmayı aşarak sarıldı. Mahkeme başkanı, anneye engel olmak isteyen jandarmaya “Bırakın anne görüşsün” şeklinde konuştu ve izin verdi. Daha sonra ölen oğlunun fotoğrafını gösteren anne Anuk yarım Türkçesiyle “Hâkim bey benim sabrım yok” şeklinde konuştu. Mahkeme, Gürsoy’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Şüpheli Recep Yılmaz ile ilgili yakalama emri çıkarılmasına hükmetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz