Kendi çocuklarını silahla rehin aldı

İzmir’de gerçekleşen olayda eşiyle kavga eden baba ne yapacağını şaşırdı ve üç çocuğunu silahla rehin aldı. Polis tarafından ikna edilemeyen baba eyleminden vazgeçmeyince özel harekat operasyon düzenledi.


Kendi çocuklarını silahla rehin aldı

İzmir’in Çiğli ilçesinde eşiyle tartışan bir kişi, 3 çocuğunu evinde silahla rehin aldı.

Olay, Yakakent Mahallesi 8087/11 sokakta bulunan bir apartmanda yaşandı. Alınan bilgiye göre, 4 çocuk babası olduğu öğrenilen R.Ç. eşiyle henüz tespit edilemeyen bir sebeple münakaşaya başladı. Münakaşa büyüyünce R.Ç.’nin eşi M.Ç., polis ekiplerine şikayette bulundu. M.Ç. eve gelen polis ekiplerini bir çocuğuyla kapıda karşıladı. Bu esnada polislerin geldiğini gören R.Ç. kapıyı kapatarak kilitledi. M.Ç. evde eşine ait bir tüfeğinin olduğunu bildirince, polis ekipleri R.Ç. kapıyı açması yönünde ikna etmeye çalıştı.Yaklaşık 3 saat süren ikna çalışmalarının başarısız olması üstüne, olay yerine özel harekat polisleri sevk edildi. Evde olan 3 çocuğu kurtarmak için operasyon yapan özel harekat polisleri, çilingir yardımıyla eve girdi. Etkisiz hale getirilen baba, ekipler tarafından gözaltına alındı. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinde sağlık kontrolünün sonrasında baba R.Ç. sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Ayrıca, evdeki 3 çocuk ise sağlık ekiplerinin kontrolü altında evden çıkartıldı.

Yazar: Emre Karasu

Emre Karasu

Eğitimini yurt dışında tamamlayan Karasu, 1983 doğumludur. Manisa’da dünyaya gelen Karasu, uzun yıllar çeşitli basın organlarında çalıştıktan sonra kendini ekonomi alanında geliştirerek birçok yararlı makaleye imzasını atmıştır. Karasu, başarısını ekonomi alanında olduğu gibi birçok farklı kategoride de sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

İstanbul Esenyurt’ta sabah saatlerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda önceden belirlenen birçok adrese baskın düzenlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz