KFC tavuk kıtlığı yaşıyor! Birçok restoranını kapattı

KFC, İngiltere başta olmak üzere Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren restoranlarında tavuk kıtlığı yaşanıyor. 800 civarı restoranı gün içerisinde hizmet veremez hale geldi.


KFC tavuk kıtlığı yaşıyor! Birçok restoranını kapattı

Dünyaca meşhur fast food zinciri KFC tedarik zincirindeki bir lojistik sıkıntısı sebebiyle tavuksuz kaldı ve Britanya’da bulunan yüzlerce restoranını geçici olarak kapatmak mecburiyetinde kaldı.

800 RESTORANDA ET KALMADI

Başta İngiltere olmak üzere, Birleşik Krallık genelindeki kabaca 900 civarı restorandan 800 kadarı dün, gün ortasında geçici olarak kepenk indirdi. Bunlardan bir kısmının ise öğleden sonra açıldığı söylendi.

Britanya, KFC’nin Avrupa kıtasındaki en büyük pazarı ve dünya genelinde de ilk 5 içerisinde yer alıyor.

Taco Bell ve Yum sahipliğindeki KFC, bu vaziyetin teslimattaki yeni iş ortakları DHL ile başlangıçta meydana gelen uyum problemleri olduğunu söyledi.

“KALİTEDEN ÖDÜN VEREMEZDİK”

Kaliteden ödün veremezdik dolayısıyla teslimat problemi bazı restoranlarımızın kapanmasına diğerlerinin de sınırlı bir menüyle hizmet vermesine neden oldu. DHL ise operasyonel problemler sebebiyle bazı teslimatların tamamlanamadığını yahut geciktiğini söyleyerek meydana gelen vaziyetin çözümü için KFC ile beraber çalışıldığını söyledi.

KFC, geçtiğimiz hafta lojistik işini Bidvest şirketinden alıp DHL’e vermişti.

Öte yandan Britanya’da bulunan KFC restoranlarının yüzde 95’i franchise taktiğiyle işliyor ve firma, çalışanların yevmiyelerinin tam ödeneceğini, franchise restoranlarda da aynısının yapılması gerektiğini söyledi. Restoranların hepsinin normal hizmetine ne zaman döneceği ile ilgili ise bir bilgi verilmedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz