Kılıçdaroğlu 2019 seçimlerinde aday olacak mı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı yapılmadan önce CNN TÜRK programında Hakan Çelik’e önemli bilgiler verdi. Bugün ve yarın yapılacak olan kurultayda kazananın Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyleyip, Kılıçdaroğlu’nun 2019 senesindeki Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı da değerlendirmelerde yaptı.


Kılıçdaroğlu 2019 seçimlerinde aday olacak mı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı öncesi CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik’in sorularını cevapladı. 2019 seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olup olmayacağı sorusuna kesin cevap vermekten kaçınırken, ‘partinin genel başkanı Cumhurbaşkanlığı için her zaman aday olabilir’ sözleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığının sinyallerini verdi. Altay, 2019 seçimlerinde ‘demokrasi kazanacak’ ifadelerini kullanırken, Kılıçdaroğlu’nun aday olduğu takdirde seçimleri kazanacağını vurguladı.

Engin Altay, ‘seçimlerde ve hazırlık aşamasında HDP’yle beraber hareket edecek misiniz?’ sorusuna ise, ‘Bizim siyasi partiler ile alakalı işbirliği ve mutabakat gibi bir vaziyetimiz yok. Referandum esnasında oluşan HAYIR bloğu vardı. HDP, Saadet Partisi bu bloktaydı. Gene 2019’da tek adam rejimine karşı bu partilerin beraber yol alabileceğini söylemek mümkün. Fakat şunu unutmamak gerekir bir çok MHP’li referandumda HAYIR oyu verdiği gibi bir çok Kürt vatandaşı da EVET oyu vermiştir.’ şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz