Kılıçdaroğlu hükümeti barzani konusunda uyardı

Barzani tarafından gerçekleştirilen referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti diğer müttefiklerle birlikte ortak bir ses çıkarmaya davet etti.


Kılıçdaroğlu hükümeti barzani konusunda uyardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin acil olarak önlemler alması gerektiğini, Irak ve İran ile birlikte ortak yapılacak olan toplantılar sayesinde Kürdistan ile ilgili olarak yeni önlemler alınabilecek olduğunu ve sorunun bu sayede çözülebileceğini açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a hareket etmeden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamasında Türkiye’nin Barzani ve Kürdistan ile ilgili olarak hükümetten ayrı sesler çıkmaması gerektiğini, herkesin ortak bir dil ile bu referanduma ve Kürdistan’a karşı olması gerektiğini açıkladı. AA muhabiri tarafından kendisine yöneltilen sorulara yanıt veren Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin atılacak olan adımlarda ortak bir adım atıp Irak Merkezi Hükümeti ve İran ile birlikte daha başarılı sonuçlar elde edilebileceğini söyledi.

ERDOĞAN BARZANİ’Yİ UYARMIŞTI

Erdoğan yine dün ve dünden önceki gün yaptığı açıklamasında Barzani tarafından geri adım atılması gerektiğini, eğer ki geri adım atılmazsa Türkiye’nin çok sert yaptırımları ile karşı karşıya kalacak olduğunu açıklamıştı. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Barzani ortak bir yanıt vermiş ve kendilerinin bir tehdit olmadığını açıklamıştı.

MUHALEFET HÜKÜMETİ DESTEKLİYOR

Barzani’nin referandum ile ilgili tutumu karşısında sert bir tavır alan hükümet Türkiye’de muhalefet kanadı tarafından destekleniyor. Referandum kararı ile birlikte meclise sunulan tezkere hem CHP hem MHP tarafından olumlu bir karar olarak değerlendirilip destek gördü. Türkiye tezkere kararının ardından her an Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimine karşı askeri bir operasyon düzenleyebilir.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Gündemi Değerlendirdi!

Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Gündemi Değerlendirdi!

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Hükümeti sert sözlerle eleştiren CHP lideri Türkiye'yi meydana gelecek bir ülke haline getireceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu "Bu işin devrimcisi ülkücüsü yok, sağcısı solcusu yok, müslümanı muhafazakarı yok. 80 milyon hep birlikte demokrasiyi getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz