Kılıçdaroğlu: Mücadelemiz devam edecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi tekrardan çağdaş uygarlığa taşımak için hep beraber mücadele edeceğiz. Bu bizim namus borcumuzdur” şeklinde konuştu.


Kılıçdaroğlu: Mücadelemiz devam edecek!

CHP’nin 36. Olağan Kurultayında delegelerin genel başkan seçimi için oy kullanımı son buldu. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin genel başkanlık için yarıştığı kurultayda bin 253 delege oy kullandı. Oyların sayımının sonrasında Divan Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 1266 delegeden 1253’nün oy kullandığını, bunlardan bin 237’sinin geçerli, 16 oyun geçersiz sayıldığını kaydetti. Büyükerşen, Kılıçdaroğlu’nun 790 oy, Muharrem İnce’nin ise 447 oy aldığını açıkladı.

Genel başkanlığını tazeleyen Kılıçdaroğlu, bir teşekkür konuşması yaptı. Kılıçdaroğlu, “Üstlendiğim görev sıradan bir görev değildir. Üstlendiğim görev çok mühimdir. Bu ülkenin her ferdinin hakkını hukukunu ve adaletini temin etmek için her türlü mücadeleyi yapacağıma sizlere söz veriyorum. Bugün yaşadığımız ortamda CHP’ye genel başkanlık yapmanın sıradan bir olay olmadığını gayet iyi biliyorum. Birilerinin uykusunun kaçacağını da biliyorum. Ama biz haklı davamızı Türkiye davamızı sonuna kadar götüreceğiz. Her zaman söyledim gene ifade ediyorum adaleti, demokrasiyi, hukuku beraber savunacağız. Beraber yaşamayı savunacağız. Bizimle aynı dünya görüşünü paylaşmayan insanlarla kucaklaşacağız. Türkiye’yi tekrardan çağdaş uygarlığa taşımak için hep beraber mücadele edeceğiz. Bu bizim namus borcumuzdur” diyerek konuştu.

“İKTİDARDAKİLERİN BUNUN HESABINI VERMESİ GEREKIR”

Kılıçdaroğlu konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor şartlarda mücadele vereceğiz. Bizim mücadelemiz 80 milyonun geleceği mücadelesidir. Türkiye’nin geleceği mücadelesidir. Demokrasiyi yüceltmek zorundayız. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak zorundayız. Bu bizim temel görevimiz ve bu millete borcumuzdur. Bu borcumuzu eda edeceğiz. İnsanlar kaygıyla Türkiye’nin bekasından, geleceğinden söz ediyorlar. Şu soruyu hep beraber sormak zorundayız, 15 senede Türkiye’yi bir beka problemiyle kimler karşı karşıya getirdi. İktidardakilerin bunun hesabını vermesi gerekir. Biz kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Huzuru vatanın tüm topraklarına yayacağız. Bereketli topraklar üstünde yoksulluk olmayacak. Huzurun garantisini teminatını veriyorum sizlere.”

Bu akşam 7 şehit düştüğünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Kahraman askerlerimiz Mehmetçiklerimiz bayrağımız için vatanımız için mücadele eden Mehmetçiklerimiz o askerlere minnet borçluyuz. Şehitlerimize şükran borçluyuz. Allah rahmet eylesin diyoruz. Ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Onların mücadelesi Türkiye mücadelesidir. Gelecek mücadelesidir. Biz evimizde rahat uyuyalım diyerek kendi yaşamlarını feda etme mücadelesidir. Onlar bizim onurumuz gururumuzdur. Her zaman ve her ortamda şehitlerin bu topraklar için ne kadar mühim olduğunu biliyoruz. Biz bu toprakları şehitlerin kanıyla suladık. Biz mücadelenin ne olduğunu, Kuvayi Milliyenin ne olduğunu da biliriz. Beraber mücadele edeceğiz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak Türkiye’yi beka probleminden kurtarmanın yolu bizim devletimize ve ülkemize sahip çıkmamızdan geçiyor. Hepimizin çok büyük sorumlulukları var. Gideceğiz bunların tamamını anlatacağız” ifadelerini kullandı.

Daha düne kadar PKK problemi olduğunu şuanda, PKK, YPG, PYD, IŞİD problemi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bütün terör örgütlerine hem kaynaklık eden hem bedel ödeyen bir ülke haline geldik. Bunun sorumluluğu ağırdır. Bunun hesabını hep birlikte soracağız. Tüm komşularımızla huzur içinde yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonrasında Kılıçdaroğlu’na 70 sene önce üstüne CHP yazılmış bir tuğla hediye edildi. Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde bunu sergileyeceklerini kaydetti. Ayrıca hediye tuğlanın Kılıçdaroğlu’na verilmeden önce Divan Başkanlığının bulunduğu platformun altında bulunduğu görüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz