Kılıçdaroğlu öğlen destek verdi akşam karşı çıktı

Daha öncede yaptığı açıklamalarla birçok defa çelişkiye düşen Kılıçdaroğlu Suriye’de yapılacak olan İdlib operasyonu ile alakalı olarak gün içerisinde karar değiştirdi.


Kılıçdaroğlu öğlen destek verdi akşam karşı çıktı

Sürekli söyledikleri ile çelişen açıklamalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu son olarak bugün Cumhuriyet Halk Partisi grup toplantısında Suriye’de bulunan İdlib operasyonu hakkında destek açıklamasını yapmasının ardından akşam saatlerinde sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bu açıklamalarına tam ters bir açıklama yaparak herkesi şaşırttı. CHP grup toplantısında Türkiye’nin kendi sınırlarını korumak için Suriye’de bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, orada bulunan askerlerin ve operasyonun Türkiye’yi korumak amaçlı olduğunu dile getirmişti.

TÜRKİYE KENDİ ÖNLEMİNİ KENDİ ALMALI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de çatışma olmayan bir bölge oluşturması gerektiğini savunan Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kılıçdaroğlu, bazı ülkelerin Akdeniz’de kıyı sahibi olmak amacıyla Türkiye’ye zarar vereceğini ve bundan dolayı da Türkiye’nin kendi önlemini kendisinin alması gerektiğini savunmuştu. Ayrıca Türkiye’nin sergilemiş olduğu bu tavrın da doğru olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, uzun bir aradan sonra da olsa hükümete destek vermişti.

SURİYE’DE BİR ASKER ŞEHİT OLURSA SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR

Akşam saatlerinde milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Kılıçdaroğlu öğlen saatlerinde grup toplantısında yapmış olduğu açıklamaların tam tersi bir şekilde hükümetin şov peşinde olduğunu iddia ederek bu tür harekâtın olmasının da yanlış olduğunu dile getirdi. Ayrıca Kılıçdaroğlu, Suriye’de herhangi bir askerin şehit olması durumunda bunu sorumluluğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğunu belirtti.

Yazar: Mustafa Doğanay

Mustafa Doğanay
Manisa'da yaşamını sürdüren Mustafa Doğanay Eskişehir Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. Doğanay, 1999 yılından beri haber sektöründe faaliyet göstermektedir. Yaptığı magazin haberleri ile tanınan Doğanay, diğer kategorilerde de kendini kanıtlamıştır.

İlginizi Çekebilir

Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz