Kılıçdaroğlu Televizyonda AK Parti Hükümeti Eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini ve dikkatli adımlar atması gerektiğini söyledi.


Kılıçdaroğlu Televizyonda AK Parti Hükümeti Eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk ekranlarından gündemi değerlendirdi. Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı kritik sorunların olduğunu doğrulayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Türkiye’nin mevcut hükümet ile birlikte çok sorunlar yaşadığını, CHP’nin olması durumunda bugün Suriye ve Irak ile ilişkilerin daha iyi olacağının açıklamasında bulundu. Açıklamalarında kendilerinin AK Parti hükümeti ile birlikte Türkiye’nin Ortadoğu bölgesinde bir şamar oğlanına döndüğünü ifade eden CHP lideri, hükümetin dış politikasının kimler tarafından belirlendiğini ve dış politikanın düzgün yapılamadığından dolayı sorunların olduğunu açıkladı.

ARAPLAR VE BARZANİ HAKKINDA KONUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tezkere konusunun bugünlerde önemli bir konu olduğu gibi doğru karar verilmesi gerektiğini açıkladı. Hükümetin Barzani’ye net mesajlar vermesi gerektiğinin altını çizen CHP lideri, önümüzdeki gelecek süreçte MGK kararlarının da bu konuda büyük önem taşıdığını belirtti. Türkiye’nin kararlı bir duruş sergilemesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, atılacak her adımın özenle planlanarak seçilmesi gerektiğini belirtti.

SAVAŞA GİRMEK KOLAY DEĞİL

Bölgede yaşanabilecek olan her olayda hükümetin savaşırız benzeri açıklamalarının o kadar kolay olmadığından bahseden Kılıçdaroğlu, Arapların Türkler ile akraba olduklarını, ancak bölgeyi kan gölüne bazı talimatlar eşliğinde çevirenlerin bugünlerin sorunlarını ateşlediklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, savaş çıkartmak ve her açıklamanın peşine bu tür söylemlerde bulunmayı sakıncalı buldu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na “mankafa” eleştirisi

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na “mankafa” eleştirisi

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'u hakkında konuşurken "Ben kendime mankafa dedirtmezdim" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz