Kılıçdaroğlu ve bazı CHP’li vekiller için savcılık fezleke hazırladı

Ankara’dan CHP için gelen haberler partilileri şok etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki 2 CHP’li milletvekili için savcılık fezleke hazırladığını duyurdu. Ayrıca açıklamada 2 HDP’li vekil içinde fezleke hazırlandığı bildirildi.


Kılıçdaroğlu ve bazı CHP’li vekiller için savcılık fezleke hazırladı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 2 CHP’li ve 2 HDP’li milletvekili ile ilgili ayrı ayrı fezleke hazırlandığını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yüksek Seçim Kurulu’nun şikayeti üstüne CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 12 Eylül 2017’de FOX TV’de referandum süreci hakkında değerlendirmelerindeki beyanları ile ilgili fezleke hazırlandı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun silahlı insansız hava araçlarıyla yapılan operasyonlarda sivillerin vurulduğuna ilişkin iddiaları, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ise TBMM personelinin bilgisayar kasasını birim kapısını kırmak suretiyle yerinden sökerek genel kurul salonunda teşhir etmesi sebebiyle fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp’ın Twitter’da yaptığı “Kürt var ama siyaseti yasak, siyasetçisi yasak. Kürt var ama, dili yasak, tarihi, okulu yasak. Bir de bu vardı. Kürtlüğünüzle gurur duyun” ve “Besime Koca açlık grevinde” paylaşımları ile ilgili fezleke hazırlandı. HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın 27 Ağustos 2017 tarihinde HDP Antalya İl Başkanlığı binasında yaptığı konuşma ile ilgili TCK’nın 301/4 maddesi uyarınca soruşturma izni talebinde bulunuldu.

İlginizi Çekebilir
Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Bir önceki CHP Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kalarak CHP Genel Başkanlığı hayallerinden vazgeçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 3-4 Şubat'ta gerçekleşecek Kurutlay'da aday olduğunu duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz