Kilis’e atılan roketin fırlatıldığı köy PYD’den temizlendi

YPG’lilerden alınan Abudan köyünde terör örgütünün sözde bayrakları yakıldı. Köy, Kilis’in hemen batısında sınıra yakın bir noktada bulunuyor ve şehre düşen roketlerin buradan fırlatıldığı düşünülüyor.


Kilis’e atılan roketin fırlatıldığı köy PYD’den temizlendi

Kilis’e dün gece atılan ve 2 vatandaşımızın yaşamını yitirmesine neden olan roketlerin atıldığı söylenen Abudan Köyü tamamen ele geçirildi.

ÖSO KONTROLÜ SAĞLADI

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK’nın desteğiyle karadan Afrin’e ilerleyen Özgür Suriye Ordusu Askerleri, Kilis’in hemen karşısındaki Abudan Köyü’nü ele geçirdi.

ÖCALAN POSTERLERİNİ DE İNDİRDİLER

Burada YPG’nın karargahına giren bir grup ÖSO askeri, binada bulunan YPG paçavralarını indirerek ateşe verdi. Duvarlardaki Abdullah Öcalan posterlerini de indirip yakan ÖSO askerleri zafer şarkıları belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
PYD/YPG Terör örgütüne artık ABD’den silah yardımı yapılmayacak!

PYD/YPG Terör örgütüne artık ABD’den silah yardımı yapılmayacak!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile yaptığı telefon konuşmasında, Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerinin dikkate alınmak zorunda olduğu söyledi, yanlış anlamaları engellemek için yakın koordinasyon içinde olunması konusunda anlaştı. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefon görüşmesinde, PYD/YPG'ye silah verilmeyeceği hususuna değindi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz