Kırklareli Valisinin eski sevgilisini ormanda dövdüğü iddia edildi!

Kırklareli Valisi hakkında eski sevgilisi Meltem Ö. tarafından şok bir iddia gündeme getirildi. Vali için eski sevgilisini Mudanya Kaymakamı olduğu dönemlerde zorla bir ormana kaçırıp dövdüğü söyleniyor. Çift hakkında inceleme başlatıldı.


Kırklareli Valisinin eski sevgilisini ormanda dövdüğü iddia edildi!

Hürriyet’te yer verilen habere göre Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile 2 senelik bir beraberliklerinin olduğunu iddia eden Meltem Ö., Çiftçi’nin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesi ile koruma kararı aldırdı. Kırklareli Valisi Çiftçi ile ilgili soruşturma başlatılırken Meltem Ö., İçişleri Bakanlığı başmüfettişine verdiği ifadede şu iddialarda bulundu: “Orhan Çiftçi ve beraberindeki 4 kişi beni Bursa’da ormanlık bir alana götürerek 2 saate yakın darp etti. Bu kişilerin elinden, Çiftçi’nin zorlamasıyla, ayaklarının altını öperek kurtuldum.”

İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile harekete geçen Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın yürüttüğü inceleme dosyasına giren ifade, tutanak ve mahkeme kararlarına göre olaylar şu şekilde gelişti: Evli, üç çocuk sahibi olan Çiftçi, 2014’te Mudanya’da kaymakam olarak görev yaparken Meltem Ö. ile ilişki yaşamaya başladı. İkilinin ilişkisi 2016 senesi ortalarına kadar sürdü. Bağcılar Kaymakamı olarak atanan Orhan Çiftçi, Meltem Ö.’ye, kendisinden ayrılmak istediğini belirtti. Meltem Ö., kabul etmedi.

Geçen sene, 8 Mayıs’ta Çiftçi ve Meltem Ö. Bursa ile Mudanya arasında yer verilen Bademli’de bir mağazanın önünde buluşmak için anlaştılar. Fakat Orhan Çiftçi, yalnız değildi. Çiftçinin otomobiline eşlik eden bir araçtan inen bir kişi Meltem Ö.’ye saldırdı. Olay yerindeki kamera kayıtlarına Meltem Ö.’nün, bir kişi tarafından çenesinin altından yumrukla vurularak darp edildiği yansıdı. O esnada Orhan Çiftçi de arabadan çıkarak arbedeyi izledi. Çiftçi ile beraber gelen kişiler Meltem Ö.’yü de arabaya bindirerek Bademli-Bursa arasında bulunan Balat ormanlık alanına doğru yöneldi. Meltem Ö.’nün zorla araca bindirilip ormana götürülmesine ilişkin görüntüler Bademli’deki bir AVM’nin güvenlik kameralarına yansıdı.

İki taraf da koruma kararı aldırdı

Meltem Ö. başmüfettişe verdiği ifadesinde cep telefonuna el konulduğunu, yol boyunca darp edildiğini anlattı: “Ormana giderken ben arka koltuktaydım. Yanımda Orhan Çiftçi vardı. Yol boyunca beni darp etti. Ormanlık alanda beni otomobile kilitlediler. Otomobile her binen beni tehdit ediyor ve şiddet uyguluyordu. Kimi saçımı çekiyor, kimi bana vuruyordu.”

Meltem Ö., kurtulduktan sonra direkt evine gitti. 9 Mayıs sabahı devlet hastanesine giderek darp raporu aldı. Aynı gün Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Gasp Büro Amirliği ekipleri yanlarına Meltem Ö.’yü de alarak olayın geçtiği bölgelerde inceleme yaptı. Ormanlık alanda taş ustası olarak çalışan olayın tanığı Ç.A. da ifadesinde şunları anlattı: “Şantiyede oturduğum esnada bir kadının bağırma seslerini işittim. Ancak ben kapıyı açıp dışarıya bakmadım. Duyduğum kadarı ile kadın şahıs ‘Yalvarırım beni bırakın. Telefonumu verin’ diyerek bağırıyordu. Otomobile vurma, yumruklama sesleri geliyordu.

Meltem Ö. hakkındaki koruma kararı ise 15 Kasım’da 6 ay süre ile bir defa daha uzatıldı. Fakat bu karara hem Çiftçi hem Erdal A. itiraz etti. İtiraz sonrası Mudanya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 28 Kasım’da uzatma kararını kaldırdı. Bu arada, Kırklareli Valisi Çiftçi ve Erdal A.’nın başvurusu ile Kırklareli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 29 Eylül’de, Meltem Ö.’ye karşı koruma kararı verdi.

Soruları cevapsız bıraktı

Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın yürüttüğü inceleme tamamlandı. Hazırlanan rapor İçişleri Bakanlığı’na sunuldu. Raporda, Vali Çiftçi ile ilgili soruşturmaya izin verilmesi yönünde görüş söylendi. Vali Çiftçi ise Hürriyet’in söz konusu iddialara ilişkin sorularını cevapsız bıraktı.

‘Ayakkabısının altını öptürdü’

Meltem Ö., kendisini alıkoyan kişilerden kurtulmak için dakikalarca bağırdığını anlattı: “Ben direksiyonda, Orhan Çiftçi yanımda iken, ‘Telefonunu bir koşulla veririm’ şeklinde konuştu ve ayakkabılarını yüzüme doğru uzatarak ‘Öpeceksin’ şeklinde konuştu. Öpmek istemeyip sol tarafa doğru dönünce, bir ayağı ile yüzüme vurdu. Sonra iki ayakkabısının da altını öptüm. Ondan sonra ‘gidebilirsin’ şeklinde konuştu. ”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz