Kirpik Uzatma Yolları

Kadınlar yüz güzelliklerine son derece önem verirler. Özellikle her kadın uzun kıvrık ve güçlü bir kirpiklere sahip olmak ister. Güçlü ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorken, bazıları ise bu konuda çok şanslıdır. Doğuştan uzun ve şık kirpiklere sahiptirler. Fakat çoğu kadınların kısa, seyrek ve güçsüz olur kirpikleri. Bu durumdan rahatsızlık duyup rimel yardımıyla o açığı kapatmaya çalışıyorlar.


Güçlü ve uzun kirpikler çoğu kadının hayalidir, ancak bu hayali gerçekleştirmek zor görünebilir, ama biliyorsunuz ki zor diye imkânsız değil.

Vazelin kullanın

Elinizi yıkayıp güzelce temizledikten sonra ya da pamuklu çubuklar yardımıyla göz kapağınızın üst kirpik katmanınız üzerinden vazelininizi ince bir şekilde uygulayın. Bunu yatmadan önce uygulayabilirsiniz ve uyumanızda da hiçbir sakınca yoktur. Bu yöntemi düzenli bir şekilde uygularsanız böylece kirpikleriniz güçlü olacaktır. Vazelin havadaki zararlı olabilecek maddelerin kirpiklerinizi kırılmaktan koruyup dökülmesinden ve güçsüzleşmesinden koruyacaktır. Nemli kalan kirpikleriniz her daim güçlü ve sağlıklı olacaktır.

Kirpik Uzatma Yolları

Doğal Yağlarla Besleyin

Gece yatarken veya yatmadan önce kirpikleriniz diplerine doğal yağlar uygulayın. Kirpikler için uygulayabileceğiniz çok fazla doğal yağlar vardır ve bu tüm yağların hepsi ortak bir amaca sahiptir. Kirpiklerinizin dökülmesini, kurumasını ve güçsüzleşmesini koruyarak sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlamaktır. Bu yağların bazıları diğerlerine göre daha etkilidir. Uzmanlarında en çok tavsiyede bulunduğu yağlar; E vitamin yağı, hint yağı ve zeytinyağıdır. Çünkü bu yağlarda besleyici oranlar oldukça fazladır. Yağı yatmadan önce uygulayacaksınız, yağın kurumasını beklerseniz daha rahat olur.

Kirpik Kıvırıcı Ürünlerinden Uzak Durun

Kirpikler çok hassastırlar. En ufak bir zorlamada kırılıp dökülebiliyorlar. Bu nedenle hassas olan kirpiklerimize bu tür ürünler tercih ederek uygulamak kirpiklere oldukça zarar verir. Güzel, güçlü ve sağlıklı kirpikler için en doğal yöntemlere başvurun ve günde 5 dakika kirpik diplerinize dairesel hareketler yaparak masaj uygulayın.

İlginizi Çekebilir

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sadece makyaja bağlı kalınıp güzel görünmek iyi değildir bu sizin cildinizi olumsuz yönde etkiler. Makyaj yaparken hem zamanınızı kaybedersiniz hem de cebinizden gidecek olan parayı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz