Kış geliyor, hava sıcaklıkları düşüşte

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yurt genelinde hava sıcaklıklarında 6 ila 10 derece arasında düşüş yaşanacak.


Kış geliyor, hava sıcaklıkları düşüşte

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün yapılan uyarıların ardından bugün son dakika sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Tüm Türkiye’de bu hafta sıcaklık rekorları kırılmış ve vatandaşlar adeta sıcak havalara isyan ederek, kış aylarının gelmesini talep eder hale gelmişti. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün müjdeli haberi verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarı açıklamasında Akdeniz bölgesinde şiddetli fırtına yaşanabilecek olduğu, İstanbul’da ise akşam saatlerine doğru sağanak yağış beklendiği belirtildi. Uyarılara dikkat edilmesi gerektiğini belirten MGM, ülkenin başta kuzey ve iç bölgelerinde parçalı bulutlu kapalı bir havanın hakim olacak olduğunu açıkladı.

HAVALAR 10 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar ve açıklamalar eğer ki doğru çıkarsa sıcaklıkların tüm yurt genelinde 6 ila 10 derece arasında düşüş yaşayacak olduğu ifade ediliyor. Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte Türkiye’nin kış şartlarının da başta Doğu bölgeleri olmak üzere tüm yurtta başlayacak olduğu tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının Batı bölgelerinde 6, İç Anadolu ve Doğu bölgelerinde 10 derece düşmesi bekleniyor.

KIŞ KENDİNİ HİSSETİRMEYE BAŞLIYOR

Hava sıcaklıklarında oluşacak bu ani düşüş ile bir çok hava tahminci uzman kışın ilk yüzünü göstereceğini söylüyor. Sıcak ve bunaltıcı bir yaz ayının ardından aynı şekilde sert bir kış beklendiğini ifade eden uzmanlar, kış aylarına girilmesiyle beraber hava sıcaklıklarındaki ani düşüşlerin hızla devam edeceğini belirtiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

ABD'de etkisini sürdüren dondurucu soğuklar 7 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz