Kışlıklarınızı hazırlayın yaz ayları bitiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son açıklamada hava sıcaklıklarının hızla düşmeye devam edeceğini ve yurdun artık kış aylarının etkisine gireceğini duyurdu.


Kışlıklarınızı hazırlayın yaz ayları bitiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıklarının daha fazla düşecek olduğunu ve sıcaklıkların düşmesi ile birlikte vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini açıkladı. Son günlerde Antalya başta olmak üzere İzmir, Bodrum ve Aydın gibi sıcak bölgelerin dahi hava durumunun düşüş yaşadığını açıklayan MGM, hava sıcaklıklarında bu hafta 6 ila 20 derece arasında düşüşler yaşandığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 40 dereceye yakın olan hava durumu bir anda 20 derecelere kadar düşmüş ve ani sıcaklık değişimi dolayısı ile vatandaşlar zor anlar yaşamıştı. Sel baskınlarının da arttığı bilinen son yıllarda, MGM’ye göre İstanbullu vatandaşları zor kış şartlarının beklediğinin sinyalleri verildi.

SICAKLIK DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre sıcaklıklar her geçen gün daha fazla düşecek ve havalar yaz aylarının etkisinden çıkarak kış aylarının etkisine girecek. Sonbaharı yaşayan Türkiye’nin Ekim ayında daha soğuk havanın etkisi altında kalması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre Perşembe’den itibaren yurtta sıcaklıklar 20 derecenin altına inecek olurken, vatandaşların kışlık kıyafetleri hazırlaması gerektiğinin sinyalleri verildi.

SERT BİR KIŞ OLACAK

Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki dönemde sert bir kış havası ile karşı karşıya kalınacak. Geçtiğimiz sene İstanbul’da meydana gelen yoğun kar yağışının bu senede aynı şiddetle tekrarlanacağı düşünülüyor. Uzmanlar vatandaşların kış şartları için odun, kömür, kıyafet gibi gereksinimlerini şimdiden ayarlamaları konusunda uyarıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

Kara kış ABD’de 7 kişiyi dondurarak öldürdü

ABD'de etkisini sürdüren dondurucu soğuklar 7 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz