24 Ağustos 2017 Perşembe

KOBİ’lere kredi müjdesi!

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada küçük ve orta ölçekli işletmelere TL bazında 2.5 milyar lira ek kredi verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Sadece KOBİ’ler için uygun olan bu kredinin ihracata hazırlık süreçlerinde kullandırılması planlanıyor.


Krediden sadece KOBİ’ler yararlanacak

Ekonomi Bakanlığı 2017 yılının geri kalan kısmı ve 2018 başları için planlanan yatırım ve teşvik politikasında önemli kararlara imza attı. Bu kararlar içinde küçük ve orta ölçekli işletmeleri yakından ilgilendiren ve yatırım ve kalkınma adına atılan önemli adımlardan biri olan kredi imkanı dikkat çekti. KOBİ’leri sevindiren karara göre 2.5 Milyar TL ek kredi imkanı sağlanacak olan KOBİ’ler bu krediden faydalanan tek taraf olacak.

Girişimcileri heyecanlandıran gelişme

Bakanlık politikalarının yatırımların artırılması için işvereni teşvik üzerine kurulu olması ve orta ölçekli işletmelerin büyüyerek üretim ve ihracat paydalarına katılması amaçlanıyor. Sunulan kredilerin ihracat hazırlığı gibi ülke gelirine direkt katkı yapacak alanlarda kullanılacak olması da işverenleri teşvik niteliğinde olması girişimcileri de heyecanlandırdı.

İlginizi Çekebilir

Fındık üreticileri fiyatların açıklanmasını bekliyor

Fındık fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık üretim maliyetinin her geçen gün arttığını ve fındığın üretim maliyetinin 10 TL'yi bulduğunu bildirdi. Akarsu, bu maliyetler karşısında fındık fiyatının bu sene 13 TL civarında olması gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz