KOBİ’lere kredi müjdesi!

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada küçük ve orta ölçekli işletmelere TL bazında 2.5 milyar lira ek kredi verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Sadece KOBİ’ler için uygun olan bu kredinin ihracata hazırlık süreçlerinde kullandırılması planlanıyor.


KOBİ’lere kredi müjdesi!

Krediden sadece KOBİ’ler yararlanacak

Ekonomi Bakanlığı 2017 yılının geri kalan kısmı ve 2018 başları için planlanan yatırım ve teşvik politikasında önemli kararlara imza attı. Bu kararlar içinde küçük ve orta ölçekli işletmeleri yakından ilgilendiren ve yatırım ve kalkınma adına atılan önemli adımlardan biri olan kredi imkanı dikkat çekti. KOBİ’leri sevindiren karara göre 2.5 Milyar TL ek kredi imkanı sağlanacak olan KOBİ’ler bu krediden faydalanan tek taraf olacak.

Girişimcileri heyecanlandıran gelişme

Bakanlık politikalarının yatırımların artırılması için işvereni teşvik üzerine kurulu olması ve orta ölçekli işletmelerin büyüyerek üretim ve ihracat paydalarına katılması amaçlanıyor. Sunulan kredilerin ihracat hazırlığı gibi ülke gelirine direkt katkı yapacak alanlarda kullanılacak olması da işverenleri teşvik niteliğinde olması girişimcileri de heyecanlandırdı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kripto paralarla alakalı, "Riskine kesinlikle dikkat etmek gerek, dikkatli olmak lazım. Hükumet olarak da bu şekilde insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz