KOBİ’lere kredi müjdesi!

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada küçük ve orta ölçekli işletmelere TL bazında 2.5 milyar lira ek kredi verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Sadece KOBİ’ler için uygun olan bu kredinin ihracata hazırlık süreçlerinde kullandırılması planlanıyor.


KOBİ’lere kredi müjdesi!

Krediden sadece KOBİ’ler yararlanacak

Ekonomi Bakanlığı 2017 yılının geri kalan kısmı ve 2018 başları için planlanan yatırım ve teşvik politikasında önemli kararlara imza attı. Bu kararlar içinde küçük ve orta ölçekli işletmeleri yakından ilgilendiren ve yatırım ve kalkınma adına atılan önemli adımlardan biri olan kredi imkanı dikkat çekti. KOBİ’leri sevindiren karara göre 2.5 Milyar TL ek kredi imkanı sağlanacak olan KOBİ’ler bu krediden faydalanan tek taraf olacak.

Girişimcileri heyecanlandıran gelişme

Bakanlık politikalarının yatırımların artırılması için işvereni teşvik üzerine kurulu olması ve orta ölçekli işletmelerin büyüyerek üretim ve ihracat paydalarına katılması amaçlanıyor. Sunulan kredilerin ihracat hazırlığı gibi ülke gelirine direkt katkı yapacak alanlarda kullanılacak olması da işverenleri teşvik niteliğinde olması girişimcileri de heyecanlandırdı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Türk ekonomisinde özelikle son aylarda yaşanan krizin sebebi olarak vatandaşın güven sorunu ve dış politikalardaki tutarsızlık gösteriliyor.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz