Koca dayağı yetmedi kardeşi döner bıçağıyla saldırdı

Adana’da meydana gelen korkunç olayda eşinden boşanan 3 çocuk annesi bir kadın önce kocası tarafından kaçırılarak şiddete maruz kaldı. Genç kadın daha sonra üvey kardeşi tarafından döner bıçağıyla saldırıya uğrayarak yaralandı.


Koca dayağı yetmedi kardeşi döner bıçağıyla saldırdı

Adana’da şiddet gördüğü için kocasından boşanan ve daha sonra eski kocası tarafından kaçırılarak şiddet uygulanan 3 çocuk annesi kadın, bu defa de kadın kılığına giren üvey kardeşi tarafından döner bıçağıyla yaralanınca kadın sığınma evine yerleştirildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesine bağlı Anadolu Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, Huriye G. (28) bundan 11 sene önce uzaktan akrabası Mustafa G.(37) ile evlendi. Bu evlilikten 3 çocukları oldu fakat Mustafa G. eşine devamlı şiddet uyguladığı için Huriye G. boşanma kararı aldı. Çift, 3 sene önce boşandı fakat Mustafa G. bir türlü Huriye G.’nin peşini bırakmayarak ölümle tehdit etmeye başladı. Bir müddet sonra da Mustafa G., Huriye G.’yi kaçırarak öldürmek istedi fakat polis son anda Mustafa G.’yi etkisiz hale getirerek facianın önüne geçti. Bu süreçten sonra Huriye G.’ye panik butonu verilirken, Mustafa G. cezaevini girdi. Fakat bir müddet sonra Huriye G. şikayetinden vazgeçince cezaevinden çıkıp kadını ölümle tehdit etmeye başladı.

ESKİ KOCADAN SONRA ÜVEY KARDEŞ ŞİDDETİ BAŞLADI

Bu arada Huriye G. tarım işçisi toplayıp tarlaya götürüp onları çalıştırarak geçimini sağlamaya başladı. Ablası A.Ç.’nin evine yerleşen Huriye G. para kazanmaya başlayınca iddiaya göre bu defa de uyuşturucu bağımlısı olduğu ileri sürülen üvey kardeşi Salih G. devamlı para istemeye başladı. İlk başlarda üvey kardeşine para veren Huriye G. bu isteklerin arkası kesilmeyince bir daha para vermedi. Bunun üstüne uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğu ileri sürelen Salih G. bir hafta önce ablasının kaldığı eve baskın yaparak döner bıçağıyla tehditler savurdu. Polisin gelmesiyle olay yerinden kaçan zanlı bir müddet sonra yakalanarak Huriye G.’ye 400 metre yaklaşmama cezası verilip elektronik kelepçe takıldı. Huriye G.’ye de tekrar panik butonu verildi.

ÜVEY AĞABEY KELEPÇEYİ ÇIKARDI KADIN KILIĞINDA SALDIRDI

İddiaya göre, hem eski kocası hem de üvey kardeşi istediğini alamayınca bu defa birleşip hareket etmek istedi. Önce 7 Kasım günü eski koca Mustafa G. ve üvey kardeş Salih G., Huriye G.’nin iş yerine gelerek bıçak çekti. Huriye G.’nin panik butonuna basması ve elektronik kelepçeden dolayı sinyal gitmesi üstüne olay yerine gelen polis, Mustafa G.’yi yakalarken, Salih G. kaçtı. 8 Kasım günü ise Salih G. elektronik kelepçesini çıkartıp şalvar giyip yüzünü eşarpla kapatarak tarım işçisi gibi gelip şafak vakti Huriye G. işçileri tarlaya götürdüğü esnada kova içinde sakladığı döner bıçağı ile kadına saldırdı. Huriye G. alnından ve elinden yaralandı. Öbür vatandaşların müdahale etmesi neticesi Salih G. kaçtı fakat Huriye G.’nin 3 bin 500 lira da parasını gasp etti. Koşarken yere düşen Salih G., şalvarını çıkarttıktan sonra izini kaybettirdi.

Kanlar içinde kalan genç kadın, kaldırıldığı Adan Şehir Hastanesinde tedavi altına alınırken polis olayla alakalı çalışma başlattı. Parmaklarının bir bölümü kopan ve alnında büyük bir kesik oluşan Huriye G. tedavi edildikten sonra can tehlikesi olduğu için kadın sığınma evine yerleştirildi. Polis, vahşet saçan üvey kardeş Salih G.’yi olaydan kısa bir müddet sonra Yumurtalık ilçesinde mevsimlik işçilerin çadırında yakaladı. Polis, olaydan bir gün önce Huriye G.’nin önünü keserek “Seni Sinan istemiş. Asla onunla evlenemezsin. Seni öldüreceğim. Senin kalemini baban kırdı” diye darp ettiği ileri sürülen eski kocası Mustafa G.’yi, olayla bağlantısı olduğu ileri sürülen baba Ahmet G. (67) üvey annesi Bedriye G. ve üvey kardeş Abit G. ve Huriye G.’nin evlendirilmek istenen şahısla beraber toplam 6 kişiyi gözaltına aldı.

Yetkililere seslenip, kız kardeşinin kurtarılmasını isteyen A.Ç. ise, “Erkek olsan pantolonla gelirdin. Madem kardeşimi öldürmek istiyorsun. Şalvar giymeden oraya gelseydin” diye üvey kardeşi Salih G.’ye tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilir
Eski Uzman Çavuş pusu kurulup uzun namlulu silahlarla öldürüldü

Eski Uzman Çavuş pusu kurulup uzun namlulu silahlarla öldürüldü

Adana'da, hayvan otlatmaya çıkan eski uzman çavuşun, çalıların içerisinde pusu kurulup uzun namlulu silahla öldürüldüğü ortaya çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz