Kocasını öldürdü! Kayınpederi ve Kaynanası şikayetçi olmadı

Konya’da 1 Temmuz’da kendisini aldatan ve döven kocasını bıçaklayarak öldüren geline, kaynanası ve kayınpederi “Oğlumuz aldattı ve şiddet gösterdi. Şikayetçi değiliz.” diye sahip çıktı.


Kocasını öldürdü! Kayınpederi ve Kaynanası şikayetçi olmadı

1 Temmuz’da Konya’nın Beyşehir ilçesinde, kendisini aldatan ve döven kocasını münakaşa esnasında bıçaklayarak ölümüne sebep olan Sevim Yıldırım Hüyük’ü mahkeme 15 sene hapis cezasına çarptırdı. Mahkemede ölen Ali Hüyük’ün anne ve babası ”Gelinimizin öldürme kastı olduğuna inanmıyoruz. Oğlumuz aldattı ve şiddet gösterdi. Şikayetçi değiliz” diyerek gelinlerini savundular. İşte çok konuşulacak davadan çok konuşulacak ayrıntılar. ..

FİLM SENARYOLARINI ARATMAYAN OLAY

Sözcü’den Şeyma Ulusoy’un haberine göre film senaryolarını aratmayan olay geçtiğimiz sene 1 Temmuz’da Konya’nın Beyşehir ilçesinde meydana geldi.

İddianamede yer verilen bilgilere göre; Sevim Yıldırım Hüyük ile Ali Hüyük’ün arası Ali Hüyük’ün İzel adlı başka bir kadınla birliktelik yaşamaya başlamasıyla bozuldu. Ali Hüyük sevgilisine ev tuttu ve burada da yaşamaya başladı. Eşi Sevim’in vaziyeti öğrenmesiyle de çift arasında münakaşalar başladı. Hatta münakaşalara dahil olan İzel adlı ‘sevgili’ de birkaç defa Sevim Yıldırım Hüyük’ü dövdü.

ÇOCUĞU HASTALANINCA KOCASININ VE SEVGİLİSİNİN EVİNE GİTTİ

Çocuğuyla beraber kendi evinde yaşamaya başlayan Sevim, 1 Temmuz 2017 tarihinde ise çocuğunun hastalanması üstüne, kocasından yardım istemek için eşiyle sevgilisinin beraber kaldıkları eve gitti.

Apartmanın girişinde karşılaşan karı-koca tekrardan münakaşaya başladı. Binanın önünde başlayan münakaşa evde kavgaya dönüştü.

BIÇAĞI SAVURDU KOCASINA SAPLANDI

İddanamede yer verilen bilgilere göre de Sevim boğuşma sırasında masanın üstünde bulunan bıçağı alarak savurdu. Kocası Ali göğsüne aldığı bıçak darbesi ile olay yerinde can verdi. Kocasının sevgilisi İzel’in ise olay anında başka bir odada bulunduğu, sanık Sevim’in “Çabuk ambulans çağır” demesi üstüne ‘cinayetten’ haberdar olduğu gün yüzüne çıktı.

“AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ”

Kocasını istemeden öldürdüğünü savunan Sevim Yıldırım Hüyük, polisteki ifadesinde “Amacım yalnızca kendimi korumaktı” şeklinde konuştu. Talihsiz kadın daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNANA VE KAYINPEDER GELİNLERİNİ SAVUNDU

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın ilk celsesine ise tutuklu gelinin kaynana ve kayınpederinin ifadeleri damga vurdu. Oğlu öldürülen baba Yaşar Hüküm, “Oğlumla gelinim 5 senedir evliler ve hiçbir sıkıntıları yoktu. Oğlum başka bir kadınla ilişki yaşamaya başladıktan sonra çok değişti. Hem eşine hem bizlere şiddet uygulamaya kötü davranmaya başladı. Yaşamına aldığı öbür kadın oğlumu kışkırtıyordu. Gelinim Sevim oğlumu seviyordu. Kasten öldüreceğine hatta zarar vereceğine inanmıyorum şikayetçi değilim” diyerek ifade verdi.

”GELİNİMDEN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM”

Duruşmada Ali Hüyük’ün annesi Havva Hüyük de ölen oğlunu suçlayarak “Gelinim Sevim Yıldırım Hüyük’e şiddet uyguluyordu. Oğlumu kasten öldürme gibi bir niyeti yoktu. Şikayetçi değilim” şeklinde konuştu.

“AİLEMİN YANINA GİDECEK YÜZÜM YOKTU! KATLANIYORDUM”

Kocasını öldürmekten cezaevinde tutuklu bulunan gelin Sevim Yıldırım Hüyük ise savunmasında:”Eşim başka bir kadınla beraber olmaya başladıktan sonra bana karşı değişti ve şiddet uygulamaya başladı. Git gide artan şiddet olaylarından dolayı korkmuştum beni öldüreceğini hissediyordum ve evdeki kesici aletleri sakladım. Ailemin rızası olmadan evlendiğim için yanına gidecek yüzüm yoktu bu yüzden katlanıyordum.” diyerek ifade verdi.

15 SENE HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkemede sanık Sevim Yıldırım Hüyük ile ilgili ”Eşi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 15 sene hapis cezasına karar verdi.

“KADIN OLARAK YA ÖLMELİSİN YA İTİAT ETMELİSİN”

Duruşma çıkışında Sanık Sevim Yıldırım Hüyük’ün avukatı Mehtap Demirhan karara ilişkin yaptığı açıklamada erkek egemenliğinin her yerde devam ettiğini gösteren bir karar olduğunu söyleyerek ”Öyle ki kadın olarak ya ölmelisin ya da itaat etmelisin kabulü mahkeme kararına yansımıştır. Kendini savunmak, hapislerde çürümek demek olmuş maalesef. 20 yaşında üniversite eğitimini yarıda bırakmak mecburiyetinde kalan , 2 çocuk sahibi genç bir kadının haksız yere ceza evine girecek olması kamu vicdanını sızlatacak özelliktedir. ” şeklinde konuştu. Avukat Demirhan kararı temyize götüreceklerini söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz