Kokain Operasyonu: 122 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

Mersin’de şüpheli görülen Liberya bayraklı bir gemide x-ray taraması yapıldı. Tarama sonucunda işaretlenen bölgeye dedektör köpeklerde tepki verince arama tarama işlemi yapıldı. Yapılan aramada 122 kilogram kokain ele geçirildi. Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin 24 milyon 537 bin TL olduğu bildirildi.


Kokain Operasyonu: 122 Kilogram Kokain Ele Geçirildi

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüklerince gerçekleştirilen analiz ve risk değerlendirmesi neticesinde Mersin Limanı’na gelen Liberya bayraklı kuru yük gemisinde muzların arasına saklanmış piyasa değeri 24 milyon 537 bin TL olan 102 pakette toplam 122 kilogram 685 gram kokain ele geçirildi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından Mersin Limanı’na gelen gemiden indirilen konteynerlerden Ekvator çıkışlı muz yüklü olduğu bildirilen konteyner, gerçekleştirilen risk analizi çerçevesinde x-ray taramasına sevk edildi. Yapılan x-ray taramasında konteynerin tavan kısmında yoğunluk farkı olduğu belirlendi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince konteynerde bulunan muz yükü boşaltıldı ve narkotik dedektör köpeği Max yaptığı aramada şüpheli olarak işaretlenen bölgeye tepki verdi. Konteynerin tavanının açılmasıyla, tavana saklanmış vaziyette plastik ambalajlı paketler olduğu görüldü. Gerçekleştirilen incelemeler neticesinde konteynerin tavanına saklanmış olan 102 paket indirilerek paketlerden alınan numuneye uyuşturucu test kiti ile gerçekleştirilen analizde kokain pozitif neticesi alındı.

Son senelerde Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat ekiplerince yapılan en büyük yakalamalardan biri olan olayda kaçakçılığa konu 122 kilo 685 gram kokaine el konularak, uyuşturucu kaçakçılığına karışan yedi şüpheli gözaltına alındı ve haklarında Mersin Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ABD ve Büyükelçi John Bass hakkında sert açıklamalar yaptı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz