Komandolar: “Afrin’e nazar değmiş kurşun döküp geleceğiz, Düğüne Gidiyoruz”

Afrin’e giden komandoların basın mensuplarına “Afrin’e nazar değmiş kurşun döküp geleceğiz, Düğüne Gidiyoruz” açıklamalarıyla alakalı konuşan Erdoğan, “Buna inanmak sıradan, herkesin karı değil.” ifadelerini kullandı.


Komandolar: “Afrin’e nazar değmiş kurşun döküp geleceğiz, Düğüne Gidiyoruz”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne 44. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’e giden komandoların basın mensuplarına “Düğüne gidiyoruz” mesajı için “Buna inanmak sıradan, herkesin karı değil. Bizim Mehmetçiğimizin yetişmeleri bu şekilde. ” yorumunu yaptı.

“BİZİM MEHMETÇİĞİMİZİN YETİŞMELERİ BU ŞEKILDE”

“Bizim askerimiz, polisimiz, korucularımız, ÖSO’daki kardeşlerimiz şehadeti şereflerin en büyüğü olarak gördükleri için sanki ölümün üstüne üstüne. gidiyorlar. Bu sabah askerlerimizle yapılan röportajlara baktığımızda ‘biz Afrin’e düğüne gidiyoruz’ diyorlar. Buna inanmak sıradan, herkesin karı değil. Bizim Mehmetçiğimizin yetişmeleri bu şekilde. Buradan Zeytin Dalı operasyonunda, daha önceki operasyonlarımızda, terörle mücadelede, 15 Temmuz’da verdiğimiz bütün şehitlerimize bir defa daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün güvenlik kuvvetlerimizi Rabbim korusun diyorum.”

“NEREDEYSE TOPRAĞI PAS GEÇECEK ŞEKİLDE DELİĞİ BIRAKTI”

“Bir kahraman F-16 pilotumuz mağaranın deliğine kadar bombayı bıraktı mı? Bıraktı. Türk askeri bu. Eğildi, neredeyse toprağı pas geçecek biçimde deliği bıraktı. Bunların inlerine inlerine gireceğiz. Ama içeride, ama dışarıda. “

KOMANDOLARDAN DUYGULANDIRAN MESAJ: DÜĞÜNE GİDİYORUZ

Afrin’de teröristlere karşı yürütülen operasyona katılmak için yola çıkan 200 kişilik komando birliği, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına, ”Düğüne gidiyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz