Komşusunu öldürüp cesedi fosseptik çukuruna atmış

Karaman’da 6 gündür kayıp olarak aranan Yasin Uzun’un (35), komşusu Hikmet Y. (45) tarafından sopayla döve döve öldürülüp, cesedinin foseptiğe atıldığı öğrenildi. Ceset, çukurdan çıkarılırken Hikmet Y., eşi ve 3 kardeşi de gözaltına alındı. Hikmet Y.’nin ilk sorgusunda, Yasin Uzun’u eşine devamlı sözlü tacizde bulunup rahatsız ettiği için öldürdüğünü iddia ettiği öğrenildi.


Komşusunu öldürüp cesedi fosseptik çukuruna atmış

Karaman’ın Sudurağı beldesinde çiftçi evli Yasin Uzun, 6 gün önce kayıplara karıştı. Ailesinin başvurusu üstüne arama çalışması başlatan jandarma, belde halkıyla tek tek görüştü. Yapılan görüşmede Yasin Uzun’un komşusu 5 çocuk annesi Hamiyet Y. (45) ile ilişkisi olduğu yönde dedikodu olduğu öğrenildi. Incelemesini derinleştiren jandarma Hamiyet Y. ile eşi Hikmet Y. ile görüştü. Çiftin tedirgin davranışları ve çelişkili ifadeler vermesinden şüphelenen jandarma, Hikmet Y., eşi Hamiyet Y. ile Hikmet Y.’nin kardeşleri Mehmet Y., Ümit Y., ve Ali Y.’yi gözaltına aldı. Yapılan sorguda Hikmet Y., komşusu Yasin Uzun’u eşine sözlü tacizde bulunup rahatsız ettiği iddiasıyla sopayla döverek öldürdükten sonra cesedini evinin foseptiğin attığını söyledi.

Jandarma Hikmet Y.’nin tek katlı müstakil evinin bahçesinde yaptığı aramada foseptikte Yasin Uzun’un cesedini buldu. Çukurdan çıkarılan Uzun’un cesedi otopsi için Karaman Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Şüpheli Hikmet Y.’nin, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında Yasin Uzun’un, yerel medyada çıkan kayıp haberleriyle alakalı paylaşımda bulunduğu görüldü. Gözaltına alınan 5 kişinin sorgusu sürüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ankara’da seri işlenen cinayetler arka arkaya çözüldü!

Ankara’da seri işlenen cinayetler arka arkaya çözüldü!

Ankara'da 3 cinayeti inceleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri cinayet şüphelilerini yakaladı. Şüphelilerin yaptığı itiraflar ardından iki cinayetin daha işlendiği ortaya çıktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz