Konya Üniversitesi cinsel taciz iddiaları ile karıştı

Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda görev yapan 2 kadın, kendilerini tehditle taciz eden daire başkanı hakkında şikayetçi oldu.


Konya Üniversitesi cinsel taciz iddiaları ile karıştı

Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda görevli 2 kadın, kendilerini tehditle taciz eden daire başkanı ile ilgili suç duyurusunda bulundu. Konya 1. Aile Mahkemesi H.H.S. ile ilgili T.O. ile iletişime geçmemesi, ev, iş yeri ve ailesine yaklaşmaması ile alakalı önlem kararı verdi.

TEHDİTLER YÜZÜNDEN SUSTU

Daire başkanının özel kalemi olarak görev yapan 28 yasındaki kadın, olayın geçen temmuz ayı sonlarında meydana geldiğini fakat tehditler ve ailesinin duymaması için sustuğunu söyledi.

“BENİMLE ŞEHVETLE SEVİŞMEK İSTER MİSİN?”

Genç kadın, “H.H.S. beni odasına çağırıp kapıyı kapattırdı. Yaşamımda biri olup olmadığını sordu. Şaşkın bir biçimde ‘Hayırdır başkanım’ dedim. Israrla sorunca ‘Hayır yok’ dedim.

Bana bu defa ‘Benimle sevgili olmak şehvetle sevişmek ister misin?’ şeklinde konuştu. Çok korktum ve şaşırdım. ‘Terbiyesizlik yapmayın ben sizin kızınızdan bile küçüğüm’ deyip odadan çıktım. Sonra da gene sözle defalarca taciz etti” şeklinde konuştu.

“DURUMU AİLENE ANLATIRSAN SİZİ YAŞATMAM”

Habertürk’ten Zafer Samancı’nın haberine göre, H.H.S.’nin her fırsatta ruhsatlı silahını göstererek “Eğer olanları birine anlatır ya da sikâyetçi olursan seni de aileni de yaşatmam” diyerek tehdit ettiğini de iddia eden T.O., “Durumu babama anlattım. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunduk. Başka bir kız arkadaşım da daha önce H.H.S. ile ilgili cinsel tacizde bulunduğu için şikâyetçi olmuştu” şeklinde konuştu.

“GENÇ OLSAM SANA AŞIK OLURDUM”

Ekim ayında H.H.S. ile ilgili suç duyurusunda bulunan aynı dairede görevli evli Y.C. de ifadesinde “Odasındayken bana ‘Çok güzelsin genç olsam sana âşık olurdum’ şeklinde konuştu. Sert tepki verince şaka yaptığını belirtti. Başka bir gün de dudaklarımın ve rujumun çok güzel olduğunu belirtti” şeklinde konuştu.

KADININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

.H.S. ise iftiraya uğradığını savundu. Bu arada idari soruşturma kapsamında H.H.S. ve iki kadının görev yerleri değiştirildi. Üniversite yönetimi adli ve idari soruşturmanın devam ettiği gerekçesiyle açıklama yapamayacaklarını söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz