Konya’da şiddetli rüzgar çatıları sökerek uçurdu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar 4 evin çatısını uçururken, elektrik ve telefon direkleri devrildi.


Konya’da şiddetli rüzgar çatıları sökerek uçurdu

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir ilçesine bağlı Sadıkhacı Mahallesi’nde etkili olan şiddetli rüzgar sebebiyle birbirine yakın 4 evin çinko kaplama olan çatısı yerinden sökülerek yola savruldu. Mahallede bulunan bazı elektrik ve telefon direkleri de devrilerek, enerji nakil hatları koptu.

Sadıkhacı Mahallesi Muhtarı Ömer Topbaş, yerleşim merkezinde yağan yağmurla beraber aniden etkili olan şiddetli rüzgar sebebiyle Beyşehir Caddesi üstünde bulunan birbirine yakın mesafedeki 4 evin çatısının yerinden sökülerek yola savrulduğunu belirtti. Mahalledeki beton elektrik ve telefon direklerinin de devrilerek yıkıldığını ve enerji nakil hatlarının koptuğunu söyleyen Topbaş, mahallenin elektriksiz kaldığını ifade etti. Topbaş, şans eseri can kaybı yaşanmadığını, yaralananın olmadığını söyleyerek, MEDAŞ ekiplerinin onarım çalışmaları için mahalleye geldiğini kaydetti. Topbaş, öğlen saatlerinde etkili olan rüzgarın kısa zamanlı fırtınaya dönüşmesi neticesi bu vaziyetin meydana geldiğini sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Arabanın bagajından 596 tüp kobra zehri çıktı!

Arabanın bagajından 596 tüp kobra zehri çıktı!

Konya'da bir arabada gerçekleştirilen aramada piyasa değeri yaklaşık 6 milyon lira olduğu düşünülen 596 tüp kobra zehri ele yakalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz