Kudüs’te Cuma namazı sonrası Mehmetçiğe dualar edildi!

Kudüs’te yaşayan Müslümanlar Cuma namazı sonrası Afrin’de operasyon gerçekleştiren Mehmetçik için dualar etti.


Kudüs’te Cuma namazı sonrası Mehmetçiğe dualar edildi!

Mescid-i Aksa’da kılınan cuma namazı sonrası Müslümanlar, Kubbet-üs Sahra’nın önünde toplanarak Afrin’e giden Mehmetçiğe ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek için dua ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Özgür Suriye Ordusu’yla (ÖSO) beraber YPG denetimindeki Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı” isimi verilen operasyonda Türkiye’nin başarılı olması için Müslümanlar ellerini semaya doğru açtı. İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Müslümanlar Filistin bayrağını açıp tekbir getirdiler. Sonrasında Türkiye ve Erdoğan sloganları atarak Afrin’de Mehmetçiğin başarılı olması için dualar etti. Yapılan duaların sonrasında grup tekbir getirerek dağıldı.

“AFRİN’DEKİ OPERASYONA DUA EDİLMESİ ÖTE YANDAN BİZE MEMNUNİYET VERİYOR”

AK Parti Konya Milletvekili ve Erdemli Yöneticiler Akademisi (EYAD) Genel Başkanı Halil Etyemez, “Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’nın çıkışında hem Cumhurbaşkanımıza hem Afrin’deki operasyona dua edilmesi öte yandan bize memnuniyet veriyor. Afrin’de mücadele toprak işgali değil terörü temizleyerek insanları kendi topraklarında özgürce yaşayabilmesi için yapılan bir operasyondur” dedi.

“BURADA EN KALBİ DUYGULAR İLE ONLARA DUA ETTİK”

Türkiye’nin İslam sancağını sahiplenmiş olduğunu vurgulayan Selçuk Yaşar adlı vatandaş ise, “Kalbimizdeki duyguların başka topraklarda, başka coğrafyadaki insanlar tarafından meydana geliyor olması tarifi mümkün değil. Oradaki Mehmetçiğimiz, bizlere yardım eden Özgür Suriye Ordusu, orada şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Burada en kalbi duygular ile onlara dua ettik” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz