Gassal dizisine Teşkilat’ın unutulmaz karakteri geri dönüyor

TRT1'in popüler dizileri Teşkilat ve Yürek Çıkmazı'nda rol alan Mesut Akusta, yeni projesini yine TRT'de hayata geçirecek. Akusta, TRT'nin dijital platformu Tabii'de yayınlanacak olan Gassal dizisiyle büyük bir çıkış yapacak.

Gassal dizisine Teşkilat’ın unutulmaz karakteri geri dönüyor

Teşkilat'ta 'Mete Yücesoy' ve Yürek Çıkmazı'nda ise 'Yılmaz Tekin' karakteriyle kameralar karşısına geçen Mesut Akusta'nın yeni adresi belli oldu. Akusta, Selçuk Aydemir’in yönetmenliğinde çekimleri gerçekleştirilen ve TRT'nin dijital platformu Tabii'de ekran macerasına atılacak olan “Gassal” dizisiyle anlaşma sağladı.

Senaryosunu Sümeyye Karaarslan'ın kaleme aldığı Zera Medya imzalı Gassal dizisine evet diyen Mesut Akusta'nın yeni rolü netlik kazandı. Toplamda on bölümden oluşması planlanan ve Ahmet Kural'ın başrolünü üstleneceği Gassal dizisinde 'Haris' karakteriyle ekranların tozunu atmaya hazırlanıyor.

Birsen Altuntaş'tan alınan habere göre, yeni sezon için de yeni aldığı teklifleri değerlendiren Mesut Akusta, Gassal'da Ahmet Kural’ın rol aldığı Gassal karakterinin babasını rolüyle kameralar karşısına geçecek. Farklı bir mizah anlayışı olan dizide ölümle yüzleşince kendisini yıkayacak adamı aramaya başlayan Gassal’ın hikâyesi gözler önüne serilecek.

Bilindiği üzere Mesut Akusta, Yürek Çıkmazı, Teşkilat, Babil, Yüzleşme, Börü, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yıldızlar Şahidim, Ölene Kadar, Karagül, Ezel, Kurtlar Vadisi Pusu, Çocuklar Ne Olacak, En Son Babalar Duyar, Kurşun Yarası, Deli Yürek, Kara Yürek gibi dizilerde boy göstermişti.

Gassal dizisine Teşkilat’ın unutulmaz karakteri geri dönüyor