Sinemada haftanın yıldızları

Geçtiğimiz haftanın vizyon reytingleri belli oldu. İlk sırada Ölümlü Dünya 2 yer aldı.

Sinemada haftanın yıldızları

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye sinema salonlarında seyircilerin ilgisini çeken filmler belli oldu. İlk sırayı kanun kaçağı olarak hayatlarını sürdüren Mermer ailesinin maceralarını konu alan Ölümlü Dünya 2 aldı. Film, vizyona girdiği ilk üç gününde 401,240 seyirciye ulaşarak 2023'ün en iyi üçüncü açılışını gerçekleştirdi.

İkinci sıradaki film, Nasreddin Hoca'nın eğlenceli dünyasını keşfettiğimiz Nasreddin Hoca 2: Dinozorlar Çağı oldu. Filmin açılışını 58,765 seyirciyle gerçekleştirerek listenin ikinci sırasına yerleşti. Üçüncü sıradaki film ise dört haftadır gişe liderliğini sürdüren ve toplamda 1.5 milyon seyirciye ulaşan Atatürk 1881 - 1919 Aras Bulut İynemli'nin Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırdığı film, Milli Mücadele liderinin hayatındaki kritik dönemleri izleyicilere aktarıyor.

Diğer ilgi çeken filmler arasında Ridley Scott ve Joaquin Phoenix'in işbirliğiyle ortaya çıkan Napolyon, animasyon film Dilek ve Aslan Hürkuş 3: Anka Adası gibi yapımlar da bulunuyor. Haftanın filmleri, izleyicileri farklı zamanlara, fantastik dünyalara ve heyecan dolu maceralara götürerek hafta sonunu renklendirdi. Sinema tutkunları, farklı türlerdeki bu filmler arasında tercih yaparak keyifli bir hafta sonu geçirdiler.

Sinemada haftanın yıldızları