Yalı Çapkını’nda Seyran'ın manifestosu kadın izleyicilerden tam not aldı

Dün akşam Yalı Çapkını 51 bölümü ile ekrana geldi. Afra Saraçoğlu’nun canlandırdığı Seyran karakterinin ‘kadın hakları’ ile ilgili konuşması bölüme damga vururken, bu manifesto izleyiciden tam not aldı!

Yalı Çapkını’nda Seyran'ın manifestosu kadın izleyicilerden tam not aldı

Dün akşam Yalı Çapkını  51 bölümü ile ekrana geldi. Afra Saraçoğlu’nun canlandırdığı Seyran karakterinin ‘kadın hakları’ ile ilgili konuşması bölüme damga vururken, bu manifesto izleyiciden tam not aldı!

Star TV'nin OGM Pictures imzalı dizisi Yalı Çapkını, dün akşam yeni bölümüyle ekrana geldi. Seyran, katıldığı bir programda verdiği röportaj ile izleyicilerden alkış aldı. Kadın haklarından bahseden Seyran'ın o konuşması, pek çok kişinin yüreğine dokundu. En başta babası Kazım ve eşi Ferit olmak üzere bugüne dek erkeklerden gördüğü fiziksel ve psikolojik şiddete değinen Seyran, tüm kadınlara ders verir nitelikteki manifestosu ile bölüme damga vurdu.

YALI ÇAPKINI SEYRAN’IN MANİFESTOSU İLE İZLEYİCİDEN TAM NOT ALDI

Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu'nun başrolünü paylaştığı Yalı Çapkını 51. bölümde geçen o konuşma ise tam olarak şöyleydi...

“Kadınlar peri masallarına inanmasınlar. Hayat öyle bir şey değil. Eş seçerken yakışıklı veya zengin mi diye bakmasınlar, iyi insan mı, mutlu olabilecek miyiz, anlaşabilecek miyiz diye baksınlar. Şiddetin her türlüsüyle mücadele etmeye çalışsınlar. Bir annenin şiddete suskun kalması, evlatlarına da miras kalıyor. Bir kadın eşinden şiddet görüp sustuğunda, yarın o tokat çocuğunun yüzünde patlıyor. Sevgi gibi nefret de insandan insana, kuşaktan kuşağa aktarılıyor...”

Yalı Çapkını’nda Seyran'ın manifestosu kadın izleyicilerden tam not aldı