Kuşadası’nda Genç Stajyer Et Kazanına Düştü

Çalıştığı otelin mutfak bölümünde et kazanına düşerek ağır şekilde yaralanan genç, iş güvenliği konusunda ne kadar yetersiz olduğumuzu bir kez daha gözler önüne serdi.


Kuşadası’nda Genç Stajyer Et Kazanına Düştü

Son yıllarda staj eğitimlerinin sayısının artması sebebiyle güvenlik ve denetimlerde bazı sorunlar yaşanıyor. Ancak yaşanan bu sorunların arkasında özellikle işyeri sahiplerinin stajyerler üzerinde yeterli ve gerekli kontrolleri yapmayarak, yapamayacak kadar yüksek işleri stajyerlere herhangi bir önlem almadan yapması geliyor. Bugün yaşanan olayda olduğu gibi birçok stajyerin özellikle yemek ve tehlikeli maddelere yakın çalışan stajyerlerin büyük riskte olduğu ortaya çıktı. 17 yaşındaki Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencisi A.E, staj eğitimini tamamlamak için Ilıca bölgesinde bir otelin mutfağında çalışmaya başladı.

KAYNAR ET SUYU KAZANINA DÜŞTÜ

Kuşadası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencisi A.E, bugün ise yine sıradan bir gün içerisinde yapıldığı gibi et suyu kazanının yakınında duruyor ve mutfakta çeşitli işler yapıyordu. Ancak bir anlık yaşanan dikkatsizlik sonucunda 17 yaşındaki A.E. Kaynar et suyu kazanının içerisine düştü. Olay anında ölümle sonuçlanmasa dahi gencin çok ağır yaralandığı ifade edildi.

AĞIR YARALANDI

Kazana düşen gencin vücudunun çeşitli bölgelerinde ağır yanıklar oluştu. Derhal hastaneye kaldırılan genç stajyer tedavi altına alındı. Hastaneye koşan yakınları ise henüz gençten net bir haber alamadıklarını tedavi olduğunu söyledi. Bu olay genç ve deneyimsiz stajyerlerin iş güvenliği konusundaki eğitim eksikliğini bir kez daha ortaya koydu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kuşadası’nda 6 Yaban Domuzu Şehre İndi Ve Panik Yarattı

Kuşadası’nda 6 Yaban Domuzu Şehre İndi Ve Panik Yarattı

Kuşadası’nda dağlık bir alana yakın olan Ege Mahallesi’nde dağda aç kalan domuzlar şehre indi ve yiyecek aradı. Köpeklerin havlama seslerini fark eden halk, bahçelerine giren domuzları seyretti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz