Kuyumcudan gerçek bilezikleri alıp yerine sahtelerini bıraktılar

İstanbul Pendik’te bir kuyumcuya müşteri gibi gelip sahte altın bilezikleri gerçeği ile değiştirerek çalan kadınlar, güvenlik kameralarına yakalandı.


Kuyumcudan gerçek bilezikleri alıp yerine sahtelerini bıraktılar

Güvenlik kamerasının kaydettiği olay, geçtiğimiz günlerde Pendik’te bir kuyumcuda meydana geldi. Bir kuyumcuya müşteri kılığında gelen M.I. ve Z.I. adlı iki şüpheli kadın müşteri kılığında geldiği kuyumcu bileziklere bakmak istediklerini belirtti. Kuyumcuyu bir müddet oyalayan 2 kadın, satıcının dikkatsizliğinden de faydalanarak yanlarında getirdikleri sahte bilezikleri gerçeğiyle değiştirdi. Meydana gelen hırsızlık olayı ise kuyumcunun vaziyeti daha sonradan fark etmesi ile gün yüzüne çıktı. Olay sonrası güvenlik kamerası kayıtlarını izleyip polise başvurdu. Polis, olayı gerçekleştiren M.I. ve Z.I.’nın yanı sıra yanlarında bulunan S.Y.’i de gözaltına alarak adliyeye sevk etti.

Öte yandan adliye sevk edilen zanlılardan birisi kendisini görüntüleyen İHA muhabirinin hırsızlık yapıyorsunuz sözüne, “Ne yapalım” diye yanıt vermesine kameralara yansıdı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz