Kuzey Kore füzelerini ABD’ye doğru çevirdi

ABD tarafından yapılan açıklamalar ve kaldırılan savaş uçakları ardından Kuzey Kore, balistik füzelerini ABD anakarasına doğru çevirerek ateşlemeye hazır hale getirdi.


Kuzey Kore füzelerini ABD’ye doğru çevirdi

Tüm dünyayı tehdit eden Kuzey Kore sorunu hakkında dün talimat veren Başkan Trump, nükleer bomba taşıyabilecek kadar güçlü olan savaş uçaklarının Kuzey Kore üzerinde uçması ve ABD’nin liderliğinin asla yenilemeyecek olduğunu Kim Jong-un’a göstermesi konusunda karar almıştı. Uçuşların hemen ardından akşam saatlerinde New York’ta BM 72. Genel Kurulu’nda konuşan Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-hoi, ise bu adım ile birlikte Kuzey Kore’nin füzelerinin tüm ABD anakarasını vurmasının tescil ve garantilenmiş olduğu açıklamalarını yaptı. ABD’de yaptığı konuşmasında Başkan Trump’ı eli nükleer silahlarda olan büyük bir megaloman olmakla suçlayan Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho, Kuzey Kore’nin tüm füzelerinin ABD anakarasını vuracak olduğunun kaçınılmaz olduğunu söyledi.

ÖNÜNE GEÇEBİLECEK TEK ÜLKENİN ABD OLDUĞU BİLİNİYOR

Rusya’nın Kuzey Kore konusunda herhangi bir şekilde caydırıcılık konusunda başarılı olamayacak olduğu, konumu dolayısı ile Kuzey Kore’den gelebilecek olan füzelerin Rusya’nın tamamını yok etme riski olduğundan dolayı çok fazla şansın olmadığı biliniyor.

KUZEY KORE İÇİN TEK ÇARE ABD

Ancak okyanus ötesinde bulunan ve dünyanın en büyük savaş gücü ve caydırıcılık gücüne sahip olan ülkesi ABD’nin er yada geç Kuzey Kore savaşında galibiyeti kazanacak olduğu söyleniyor. ABD Kuzey Kore’yi uzun bir süredir yapmış olduğu nükleer çalışmalar sebebiyle uyarmaktaydı. Ancak uyarıların bu denli şiddetlenmesinden kısa bir süre içerisinde muhtemel bir savaşın yaşanacağı düşünülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz