Kuzey Kore füzelerini taşımaya başladı

Kuzey Kore’de ABD uçakları tarafından havadan tespit edilen bir görüntüye göre Kuzey Kore füzelerini başka bir alana taşımaya başladı. Bu durum füzelerin fırlatma alanına götürüldüğü söylentisinin çıkmasına sebep oldu.


Kuzey Kore füzelerini taşımaya başladı

Kuzey Kore son dönemde füze denemelerine kısa süreli olarak ara verirken, yeni gelişmelerin yaşandığı ve ülkede olağanüstü bir füze taşıma durumunun olduğu açıklandı. Bugün yaptığı bir çiftlik ve sera denetimi sırasında kameralara gülen bir yüz ifadesi ile poz veren ve tüm dünyanın tepkisini çeken Kuzey Kore lideri Jong-un’un, yeni füzelerini nakliye aracılığı ile başka bir yere taşıması dikkatlerden kaçmadı. Güney Kore ve ABD tarafından havadan görüntülenen taşıma işleminin neden dolayı olduğuna yorum getirilemezken, Pyongyang yönetiminin füzeleri fırlatmak için fırlatma alanına taşıyor olabilecek olduğu akıllara geldi.

10 EKİM’DE TEK PARTİNİN KURULUŞ GÜNÜ

Kuzey Kore’de 10 Ekim’de Kim Jong-un’un tek partisinin kuruluş günü olması dolayısı ile bir füze denemesi yapabilecek olduğu tahmin ediliyor. ABD tarafından son dönemde ciddi tehditler almasına rağmen geri adım atmayan ve Çin ile ilişkilerinde bir takım sorunlar yaşanan Pyongyang yönetiminin olması gerekenden daha fazla zorlu bir sürece girdiği, ABD ile nükleer savaşa girmesine izin verilmeden nükleer bomba ile vurulabilecek olduğu tahmin ediliyor.

KUZEY KORE TAMAMEN YOK EDİLEBİLİR

ABD Başkanı Trump’a sunulması beklenen çözüm seçenekleri arasında tek bir nükleer füze ile tüm Kuzey Kore’nin yok edilebilmesini sağlayacak seçenekler olduğu tahmin edilmekte. Başkan Trump, daha önce Kuzey Kore’yi tamamen yok etmeyle ilgili açıklamalarda bulunmuş ve bunu yapmaktan hiç çekinmeyeceğini belirtmişti.

İlginizi Çekebilir
ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD'nin politikasında bir değişiklik olmadığını belirten BM Daimi Temsilcisi Haley, "Kuzey Kore'ye bizim de onları yok edebileceğimizi hatırlatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz