Kuzey Kore Ordusu Geri Adım Atmıyor

Kuzey Kore, ABD tarafından yapılan açıklamaları duymazdan geliyor ve nükleer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ABD ise her geçen gün tehditlerini artırıyor.


Kuzey Kore Ordusu Geri Adım Atmıyor

Kuzey Kore son dönemde yaşanan tüm problem ve sorunlara rağmen geri adım atmayarak dünyayı tehdit etmeyi sürdürüyor. Dünyada yaşanan nükleer krize rağmen kendilerinin ABD’ye karşı en büyük nükleer güç olacakları uyarı ve açıklamalarında bulunan ülke sadece bununla da sınırlı kalmayarak dünyanın süper gücü konumunda olan ve hava savunma sistemlerinin yanında devasa nükleer güce sahip olması ile tanınan ABD’yi anakarasını vurmak ve küle çevirmek ile tehdit ediyor. Ancak ülkenin bu tehditlerine karşılık ABD direkt kendisi yanıt verirken, Çin ile de büyük bir krizin sinyalleri günden güne daha fazla ortaya çıkmaya başlıyor.

KUZEY KORE ORDUSU YEMİN ETTİ

Başkan Trump, Kuzey Kore tarafından kendilerine veya müttefiklerine gelebilecek olan en ufak bir zararda nükleer olarak Kuzey Kore’yi tamamen yok edeceklerini BM 72. Genel Kurulu’nda tüm dünyaya açıklamıştı. Bugün Türkiye saati ile sabah saatlerinde ABD’ye karşı sonuna kadar ne olursa olsun savaşacaklarını açıklayan Kuzey Kore ordusunun durumunun ise tartışmaları daha fazla alevlendirdiği, yeminin arkasında Kim Jong-un’un olduğu iddia edildi.

KUZEY KORE GERİ ADIM ATMIYOR

ABD’nin tüm yaptırımlarına ve tehditlerine karşı Kuzey Kore hiç aldırış etmeden yoluna devam ediyor. Nükleer çalışmalarına ara vermeden devam eden ülke dünya için bir tehdit oluşturuyor. Dünyaya kapalı olan bu ülkenin elinde şuanda yüklü miktarda nükleer bomba bulunduğu biliniyor. ABD Başkanı Trump, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kuzey Kore’nin bu kadar güçlenmesine sebep olarak eski ABD hükümetlerini göstermişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD ve Kuzey Kore arasındaki savaş gerilimi yeniden yükseliyor

ABD'nin politikasında bir değişiklik olmadığını belirten BM Daimi Temsilcisi Haley, "Kuzey Kore'ye bizim de onları yok edebileceğimizi hatırlatmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz