Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Güney Kore’de gerçekleştirilen Kış Olimpiyat Oyunları devam ederken, Kuzey Koreli ponpon kızların ülkelerinde cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığı iddiaları gündemi sarstı.


Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Kış Olimpiyatları’nın en popüler adları olan Kuzey Kore’nin Güzeller Ordusu’yla alakalı şoke eden iddialar var. İddiaların arkasında Kuzey Kore’den kaçan Lee So Yeon bulunuyor. Askeri bir müzisyen olan Yeon, 2008 senesinde Kuzey Kore’den kaçmayı başarmıştı.

POLİTİKACILARLA İLİŞKİYE GİRMEYE ZORLANIYORLAR

Lee So Yeon, Kış Olimpiyatları’nda büyük alaka gören Ponpon Kızları’n Kuzey Kore’nin politik figürleri tarafından cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığını öne sürüldü. Bloomberg’e konuşan Yeon “Dışarıdan bakıldığında eğlenceli bir şovun parçası gibi duruyorlar fakat onlar öte yandan zorla partilere giderek Kuzey Koreli politikacılarla ilişkiye girmeye zorlanıyorlar” diyerek konuştu. Güzeller Ordusu’nun rejimin düzenlediği parti etkinliklerine gönderildiği ve buralarda cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığını savunan Kuzey Koreli, “İsteseler de istemeseler de buna zorlanıyorlar” dedi.

OLİMPİYATLARDAKİ MANZARA YANILTICI

Kuzey Kore’de kadınlarla alakalı insan hakları ihlalleri meydana geldiğini iddia eden Yeon, olimpiyatlarda görülen manzaranın yanıltıcı olduğunu savundu. Lee So Yeon, Kuzey Kore’den Güney Kore’ye kaçan insanların rehabilitasyonuna yardımcı olduğunu söyleyerek kendi deneyimlerinin dışında bu insanların anlattıklarının da Kuzey’de devamlı bir zorlama ve kontrol örüntüsü olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı.

24 SAAT GÖZETİM ALTINDALAR

Yeon yalnızca amigo kızların değil sporcuların da Kuzey Kore lideri Kim Jong’un köleleri olduğunu öne sürerken “Ponpon kızlar uzun bir inceleme sürecinden geçerler, Güzeller Ordusu’na girenlere maaş verilmez, 24 saat gözetim altındadırlar, yanlış bir şey yaparlarsa cezaevine gönderilirler” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz