Kuzey Kore yeni füze denemesi yaptı!

Güney Kore tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey Kore gece saatlerinde Hwasong-14 tipi uzun menzilli bir füze denemesi yaptı.


Kuzey Kore yeni füze denemesi yaptı!

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore’nin Hwasong-14 sınıfı uzun menzilli füze ateşlediğini belirtti.

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı (JCS), Kuzey Kore’nin sabahın erken saatlerinde Hwasong-14 sınıfı uzun menzilli balistik füze ateşlediğini belirtti. Genelkurmay Başkanlığı, füzenin yerel saatle sabaha karşı ortalama 03.17’de Pyongan Eyaleti Pyongsong yakınlarında ateşlendiğini söyledi. Hava Güçlerinin Barış Gözü isimi verilen E-737 gözetleme sistemi, füzenin ateşlendiğini bir dakika içinde belirlerken, bunu Doğu Denizi’ndeki Aegis destroyer ve radarları ile takip etti. Roket ortalama 4 bin 500 kilometrelik bir irtifada ortalama 960 kilometre boyunca Doğu Denizi’nde ilerledi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), bu denemenin füzenin kıtalararası balistik bir füze olduğunu gösterdiğini açıkladı.

Pyongyang yönetimi, en son balistik füze denemesini 15 Eylül’de orta ölçekli balistik füze fırlatarak yapmıştı.

İlginizi Çekebilir
Güney Kore sanal para borsasını kapatmaya hazırlanıyor! Bitcoin düşüşte

Güney Kore sanal para borsasını kapatmaya hazırlanıyor! Bitcoin düşüşte

Bitcoin fiyatları Güney Kore'den gelen son dakika haberlerinin sonrasında sert düşüşe geçti. Güney Kore hükümeti bugün sanal para borsalarının kapatılması önerisini konuşacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz