Kuzeykent projesi TOKİ tarafından açık artırmaya çıkarılıyor!

TOKİ tarafından Ankara’da gerçekleştirilen Kuzeykent projesinde ilk etapta 250 konut açık artırmayla satışa sunulacak.


Kuzeykent projesi TOKİ tarafından açık artırmaya çıkarılıyor!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, açık artırmanın 6 Mart 2018 günü saat 11.00’de TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde yapılacağını söyleyerek, yaptıkları ve yapacakları ihalelerinin detaylı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşılabildiğini aktararak, ihaleye katılım koşulları, proje ayrıntıları ve öbür detayların internet sayfalarında yer aldığını belirtti.

Turan, açık arttırmaya sunulacak 250 konutun 176’sının 3+1, 16’sının 3+1 dubleks ve 58’inin ise 4+1 planında inşa edildiğini belirtti. Konutların 235 bin TL’den başlayan fiyatlardan başlayacağını ve yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile ödeme planının olacağını kaydetti.

Açık arttırmaya ilişkin bankacılık hizmetlerinin Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütüleceğini belirten Turan, “Başvurular, teminatlar Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin bütün şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Öte yandan, açık artırma (teklif alma) gününde de müracaat kabul edilecektir” şeklinde konuştu.

5 bin konutluk yeni bir hayat alanı

Dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını belirten Turan, konut inşaatının yanında ihtiyaç duyulan her alanda projeler ürettiklerini belirtti. KuzeyKent Projesi’nin Ankara yeni bir değer katacağına vurgu yapan Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz, içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca yanıt verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” açıklamasında bulundu.

Yeşil ile dolu bir yaşam

250 konutun satışa sunulacağı KuzeyKent Projesi’nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, bütün nüfus profillerine dönük sosyal alanların olduğunu söyleyen Turan, “Ankara’ya yeni bir değer katacak proje ile vatandaşlarımız yeşil alanla daha fazla buluşacak. 700 bin metrekare alan üstünde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasına olanak veren havuz, 2 giriş kapısı, 21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alacak” ifadelerini kullandı.

Bütün sosyal ihtiyaçlar karşılanacak

Proje içerisinde vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak tüm alanların yer alacağını beliren Turan, “KuzeyKent Projemizi çok yönlü ve vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek biçimde inşa ediyoruz. Proje içerisinde, yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları olacak. Öte yandan, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklarımız yeşille iç içe bir hayata kavuşacak” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz