17 Ağustos 2017 Perşembe

Liseli iki kız uçurumdan atlayarak intihar etti

Muğla'da yaşayan iki kız öğrenci dün saat 21:00 civarında uçuruma atlayarak intihar etti. Yonca Kurt ve Melek Basalak'ın el ele tutuşarak intihar ettiği uçurumda incelemeler yapan polis ekipleri henüz intihar nedeninin belirlenemediğini bildirdi.


Muğla’nın Menteşe ilçesinde lise öğrencisi iki kız el ele tutuşarak aşağı yukarı 100 metrelik uçurumdan ölüme atladı. İntihar eden kızların cesetlerine aşağı yukarı 3 saatlik çalışmanın sonunda ulaşılabildi.

ARKADAŞLARI ŞOKA GİRDİ

Olay, dün saat 21.00 sıralarında kenti kuşbakışı gören Masa Dağı’nda meydana geldi. Muğla’daki muhtelif liselerde eğitim gören 4’ü kız, 1’i erkek toplam 5 öğrenci manzara izlemek için Masa Dağı’na çıktı. Öğrencilerden 18 yaşındaki Yonca Kurt ile aynı yaştaki arkadaşı Melek Basalak, henüz belirlenemeyen bir nedenle el ele tutuşarak aşağı yukarı 100 metre yükseklikten uçurumdan atladı. Olayı gören ve büyük bir şok yaşayan arkadaşları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Orada bulunan Melek Basalak’ın kardeşi Dilek Basalak da sinir krizleri geçirdi.

3 SAATLİK ÇALIŞMANIN ARDINDAN CESETLERİNE ULAŞILDI

Bölgeye 112 Sağlık ekipleri ve polis ile AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Ekipler aşağı yukarı 3 saat süren çalışmanın ardından 2 öğrencinin uçurumdaki cesetlerine ulaştı.

Savcının olay yerindeki incelemesinin ardından liseli Yonca Kurt ve Melek Basalak’ın cesetleri otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Polisin olayla alakalı başlattığı soruşturma sürüyor.

İlginizi Çekebilir

Metro inşaatında tarih öncesi kalıntılar bulundu

İstanbul Beşiktaş'ta yapımı sürmekte olan metro çalışmalarında tarih öncesi olaraktan adlandırılan neolitik döneme ait çok sayıda kalıntı bulundu. Arkeologlar tarafından devam ettirilen kazı çalışmalarında bulunan kalıntıların yaklaşık altı bin yıl öncesine ait olduğu düşünülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir