LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

Lisans Yerleştirme Sınavı’na giren adaylar merakla kazandıkları üniversitenin açıklanmasını bekliyor. Tercihlerini yapan ve ilk sıraya hayallerindeki üniversiteyi yazan on binlerce aday için ÖSYM giriş sayfası resmi bir açıklama yapmadı. Öte yandan üniversite kayıtları için ise iki resmi adres gösterildi. Adaylar kayıtlarını e-devlet sisteminden ya da üniversitenin kendisine müracaat ederek gerçekleştirecek.


LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

ÖSYM açıklama yapmadı

Üniversite eğitimini almak için merakla kazandıkları üniversiteyi bekleyen adaylar hemen hemen her saat ÖSYM giriş sayfasını ziyaret ederek LYS yerleştirme sonuçları araması yapıyor. Adayların meraklı bekleyişine karşılık ÖSYM tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Üniversite kayıt dönemi de yaklaşırken adaylar kazandıkları üniversiteyi öğrenip kayıt için hazırlık yapmak istiyor.

E-devlet yada üniversite

Öte yandan resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre adaylar üniversite kayıtlarını iki şekilde yaptırabilecek. Bu kanallardan birisi e-devlet sistemi diğer ise üniversitenin kendisine müracaat. Adaylar ilk olarak ÖSYM giriş sayfası üzerinden açıklanacak olan yerleştirme sonuçlarını öğrenmek zorunda.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencileri için destek kursu açıldı

Üniversite öğrencileri için destek kursu açıldı

Türkiye genelinde üniversiteye hazırlanan öğrenciler için verilen destek kurslarından bir tanesi Bağcılar’da hizmet vermeye başladı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz