LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

Lisans Yerleştirme Sınavı’na giren adaylar merakla kazandıkları üniversitenin açıklanmasını bekliyor. Tercihlerini yapan ve ilk sıraya hayallerindeki üniversiteyi yazan on binlerce aday için ÖSYM giriş sayfası resmi bir açıklama yapmadı. Öte yandan üniversite kayıtları için ise iki resmi adres gösterildi. Adaylar kayıtlarını e-devlet sisteminden ya da üniversitenin kendisine müracaat ederek gerçekleştirecek.


LYS sonuçları ne zaman açıklanır?

ÖSYM açıklama yapmadı

Üniversite eğitimini almak için merakla kazandıkları üniversiteyi bekleyen adaylar hemen hemen her saat ÖSYM giriş sayfasını ziyaret ederek LYS yerleştirme sonuçları araması yapıyor. Adayların meraklı bekleyişine karşılık ÖSYM tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Üniversite kayıt dönemi de yaklaşırken adaylar kazandıkları üniversiteyi öğrenip kayıt için hazırlık yapmak istiyor.

E-devlet yada üniversite

Öte yandan resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre adaylar üniversite kayıtlarını iki şekilde yaptırabilecek. Bu kanallardan birisi e-devlet sistemi diğer ise üniversitenin kendisine müracaat. Adaylar ilk olarak ÖSYM giriş sayfası üzerinden açıklanacak olan yerleştirme sonuçlarını öğrenmek zorunda.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2017-YLYS) neticeleri açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz