Arda Türkmen dolandırıcılar ile karşı karşıya

Yeni dolandırıcılık türedi. Kurbanlarından biri ünlü şef Arda Türkmen oldu.

Arda Türkmen dolandırıcılar ile karşı karşıya


Arda Türkmen'in restoranı, yeni bir dolandırıcılık yönteminin hedefi oldu. Dolandırıcılar, ünlü restoranların internet sitelerini kopyalayarak sahte rezervasyonlar için kapora talep ediyorlar. Türkmen'in restoranına ait internet sitesinin neredeyse birebir aynısını oluşturan dolandırıcılar, müşterilerden kapora adı altında para alarak dolandırdı. Müşteriler, rezervasyon için ödeme yaptıktan sonra restorana geldiklerinde dolandırıldıklarını anlıyorlar.  Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada müşterilerini bu tür dolandırıcılara karşı uyardı. Özellikle yılbaşı rezervasyonları öncesinde, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Türkmen, restoranların internet sitelerini kopyalayıp sahte rezervasyon talepleriyle müşterileri dolandıran dolandırıcıların arttığını belirtti.

Türkmen, dolandırıcıların yapay zeka sistemlerini kullanarak restoran sitelerini birebir kopyaladıklarını ve müşterilere gerçekmiş gibi bilgiler sunduklarını ifade etti. Dolandırıcıların rezervasyon için avans talep ettiğini ve müşterilerin bu avansı ödedikten sonra dolandırıldıklarını söyledi. Özellikle kapalı grup rezervasyonları ve özel günlerde bu tür dolandırıcılıkların arttığını belirten Türkmen, müşterilere restoranlarla iletişime geçmeden önce doğru bilgileri kontrol etmelerini ve sahte sitelere dikkat etmelerini önerdi. Dolandırıcıların sadece restoranlarla değil, diğer işletmelerle de benzer yöntemleri kullandığını vurgulayarak, herkesi bu konuda uyanık olmaya çağırdı.

Türkmen'in paylaşımını gören dolandırıcı, sosyal medya  üzerinden şefe ulaşıp tehditler savurarak bin euro talep etti. Türkmen, aynı kişinin başka bir Antepli baklavacının hesaplarını ele geçirdiğini ve hala sipariş aldığını da ifade etti.

Arda Türkmen dolandırıcılar ile karşı karşıya
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.