Banu Parlak köpeği hakkındaki saldırı iddialarına isyan etti

Banu Parlak'ın köpeği, iddiaya göre komşusunun köpeğine saldırdı. Komşu, köpeğinin ölüm haberiyle sarsıldı ve Parlak'a şikayetçi oldu. Sosyal medyada saldırı anına dair görüntüler yayınlandı. Banu Parlak ise iddialara yanıt verdi.

Banu Parlak köpeği hakkındaki saldırı iddialarına isyan etti

Olay saat 11.00 sıralarında Beylikdüzü'ndeki bir sitede gerçekleşti. İddiaya göre Banu Parlak'ın tasmasız gezdirdiği 'Drago' isimli köpeği, komşusu olan Kılıç ailesine ait 'Leo' adlı köpeğe saldırdı. Küçük köpek ağır yaralandı. Öte yandan Banu Parlak ile komşuları Cihan Aracı, Mustafa Kılıç ve Emin Kılıç arasında tartışma yaşandı.

POLİSLER TARAFLARI SAKİNLEŞTİRDİ

İhbarın ardından olay yerine polisler geldi. Veteriner kliniğine götürülen 'Leo' isimli köpek ise yaşamını yitirdi. Kılıç ailesi Banu Parlak'tan şikayetçi oldu.

O GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Olaya ilişkin görüntüler ise sosyal medyada gündem oldu.

BANU PARLAK'TAN İDDİALARA YANIT!

Banu Parlak bunun üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulundu:

"24.03.2024 tarihinde sizlerin de bildiği, sürekli olarak paylaştığım alabai cinsi Drago isimli köpeğim başkaca bir köpeği koklamak ve oynamak için yanına gittiğinde diğer köpeğin sahipleri tarafından şiddete maruz kalmıştır. Maruz kaldığı şiddet neticesinde de saldırgan bir tavır sergilemiştir.

Bu zamana kadar bir defa dahi kimseye karşı saldırgan tavır göstermeyen Drago'mun sadece başkaca bir köpekle oynamak onu koklamak istediği için maruz kaldığı saldırı sonucunda verdiği saldırgan tepkiden dolayı hiç istemediğim bir şekilde başkaca bir köpek zarar görmüştür. Drago insanlara ve başkaca hayvanlara da alışkındır. Zira bildiğiniz gibi başkaca evcil dostlarım da var ve Drago da diğerleriyle birlikte yaşamaktadır. Ancak bu kötü hadisenin sebebi Drago değildir. Maruz kaldığı saldırıdır. Bu saldırıdan dolayı zarar görmüş köpek için çok üzgünüm.

Bir hayvansever olarak gerek kendi dostlarımın gerekse başkalarının dostlarının ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Drago'nun saldırgan tavırlar sergilemesine sebep olan kişiler, şahsıma da saldırmıştır. Buna ilişkin darp raporum da mevcuttur ve bu kişiler hakkında gerek Drago'ya saldırmalarından dolayı gerekse tarafımı darp etmelerinden dolayı hukuki sürecin takipçisi olacağım.

Aleyhimde yapılan hayvana şiddet gibi alakasız paylaşımları kabul etmiyorum. Böyle bir hadise yaşanırken video kaydı yapma gereksinimi duyan zihniyeti kınıyorum ve sizlerin takdirine bırakıyorum.

Video kaydında da görüldüğü gibi canla başla köpeğimi zapt etmeye çalışırken bir başkasının video kaydı alma gereksinimi duyması ve bunu aleyhimde bir delil gibi algı yaratarak servis etmesi insanlığın bittiğini bir kez daha göstermektedir. Bu hadiseden kaynaklı olarak aleyhime yapılacak her türlü saldırı karşısında hukuki haklarımı kullanacağım. Tekrar belirtmek isterim ki bu hadiseden dolayı çok üzgünüm"

Banu Parlak konuya ilişkin yaptığı bir diğer paylaşımda ise "Olaydan yarım saat önce çekilmiş bir video. Zararlı olsa, saldırgan olsa kızımın yanına yaklaştırır mıyım? Olayı çarpıtıp beni neredeyse katil pozisyonuna sokmaya çalışan şahıslar ile ayrıca hukuki bir sürecim olacaktır, bilginize" ifadelerine yer verdi.

Banu Parlak köpeği hakkındaki saldırı iddialarına isyan etti