David Bowie şarkı sözleri satışa çıkıyor!

David Bowie tarafından el yazısıyla hazırlanmış notlar açık arttırma ile satılacak!

David Bowie şarkı sözleri satışa çıkıyor!

David Bowie'nin el yazısıyla yazılmış şarkı sözleri, müzik tarihine damga vurmuş eserlerden Rock 'n' Roll Suicide ve Suffragette City'nin notlarını içeriyor. 69 yaşında hayatını kaybeden Bowie'nin 1972 çıkışlı efsanevi albümü The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars'e ait bu el yazıları, yarın başlayacak açık artırmada 126 bin dolara kadar değerlendirilecek.

Omega Müzayede Evi tarafından sunulacak olan sayfa, Bowie'nin düzeltmelerini, taslaklarını ve notlarını içeriyor. Bu özel parça, daha önce 2013-2018 yılları arasında dünya genelinde sergilenmeden önce Londra'daki V&A Müzesi'nde görülmüştü. Açık artırmada Noel Gallagher'in Oasis hitleri She’s Electric, Going Nowhere ve Champagne Supernova'nın sözlerini içeren bir kitap da yer alacak.  1971'de vefat eden The Doors'un efsane solisti Jim Morrison'ın el yazısıyla yazılmış şarkı sözlerini içeren bir sayfa da müzayedede satışa sunulacak.

Satış, geçtiğimiz yıl David Bowie müzik kataloğunun 250 milyon dolara Warner Chappell Music tarafından satın alınmasının ardından gerçekleşiyor. Warner Chappell Music'in CEO'su Guy Moot, bu hatıra parçalarının sadece müziğin ötesinde, modern müzik tarihinde dönüm noktaları olduğunu belirtmişti.

David Bowie şarkı sözleri satışa çıkıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?